Нова програма для відновлення військових запрацює у бердичівському шпиталі ветеранів війни (ВІДЕО)

Бердичівський обласний госпіталь ветеранів війни у 2020-му році працюватиме з учасниками бойових дій за новою програмою. Її вже підтримала Житомирська обласна рада: у заклад спрямують майже 13 мільйонів гривень для комплексного лікування та реабілітації військових.

«Після проходження лікування і реабілітації на базі нашого шпиталю у наших пацієнтів жодного суїциду не було. Це я вважаю для нас така неформальна інформація, але важлива для нашої роботи, бо ми працюємо на благо цих хлопців», – розповідає головний лікар шпиталю Павло Журбенко.

У 2019-му році в шпиталі пролікували близько 1800 АТОвців з-поміж понад 5-ти тисяч загальної кількості пацієнтів. До них тут комплексний підхід.

«Реабілітація бійців у нас проводиться багатогалузево. Сюди входить і медикаментозне лікування, і лікувальні фізкультура, фізіотерапевтичне відділення, психологічна реабілітація. По необхідності консультує хворих психотерапевт», – говорить Тетяна Миколайчук, завідувач Центру неврологічної допомоги та психологічної реабілітації учасників АТО.

Олександр регулярно лікується у шпиталі з 2014-го року.Чоловік отримав мінно-вибухову травму поблизу Щастя. Пережити наслідки війни колишньому анестезисту Бердичівської лікарні допомагає психолог.

«У мене було таке враження, що мене тако взяи за ноги і головою об бетонну стінку відбили. З того часу як оніміло пів обличчя, так воно і до цих пір так.На моїх очах загинув мій командир і це все… хоч я сам теж медик, це дуже серйозна травма», – розповідає Олександр Цибулько, інвалід війни.

Побувавши у зоні бойових дій двічі, пан Олег отримав важкі поранення тулуба і контузію. Відновлюватись теж приїздить у Бердичів.

«Після госпіталю мені стає краще завжди. Тут хороше харчування, лікарі, відношення до нас – учасників бойових дій АТО, Афганістану. Після Бердичева мені стає завжди краще. Хотів от на контракт піти знову. Але зараз родина вже не пускає. Але якщо треба буде, звичайно піду», – розповідає Олег Петрович, інвалід війни.

У медзакладі з 2016-го року для бійців працює 2 психологи. Зараз вони проходять регулярне навчання на НАТівській базі у Польщі, щоб якісно надавати допомогу воїнам.

«Відсотків 75 хлопців мають труднощі із засинанням, раннє пробудження, сон по 2-3 години, кошмари, які їх турбують. Кошмари мають прояви з тілесними проявами: це і холодний піт, і задишка, коли вони прокидаються, то не розуміють, де вони і що з ними відбувається», – каже Сніжана Крижба, практичний психолог.

У госпіталі говорять: заклад підпадає під загальну систему медичного реформування. З квітня фінансувати шпиталь має Національна служба здоров’я. Як це буде медики не знають. Тому розробили Програму з фізичної, медичної, психологічної реабілітації та лікування ветеранів війни. З нею зможуть забезпечити пацієнтів безкоштовними ліками, збалансованим харчуванням, стоматологічними послугами та психологічною реабілітацією.

«Фінансування таких госпіталів чомусь ущемляється з точки зору держави. Я хотів би, щоб воно не тільки не ущемлялось, не тільки було на тому ж самому рівні, а збільшувалось. Бо війна триває, нас багато. Ми потребуємо цього лікування. Це єдине місце, де ми можемо адекватно і безкоштовно пролікуватися», – говорить Володимир, лікується у шпиталі.

У госпіталі за рік три хірурги проводять близько 300-т операцій. Для цього завдяки благодійникам мають сучасне обладнання: кардіомонітори, апарат для зварювання тканин, терапевтичний лазер.

Щоб пролікувати у майбутньому якомога більше українських воїнів, шпиталь сподівається на підтримку Національної службу здоров’я. Разом з тим братиме участь і у міністерських програмах реабілітації, щоб залишити бійцям право на її належне проведення.

Будьте першим, хто прокоментував "Нова програма для відновлення військових запрацює у бердичівському шпиталі ветеранів війни (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*