Оголошення – «вдосконалили», а конкурс – фальсифікували!

Конкурс на заміщення посади директора комунального підприємства «Агенція з питань регіонального розвитку»  Житомирської обласної ради, який відбувся 25 квітня 2019 року, мав проходити згідно усіх , передбачених законодавством України вимог.  А тому наприкінці 2018-го року, згідно розпорядження голови Житомирської обласної ради, була створена відповідна конкурсна комісія на чолі із першим заступником голови облради Сергієм Крамаренком.

На початку січня 2019-го конкурсна комісія провела своє засідання, на якому затвердила текст оголошення  про конкурс на заміщення вакантної посади директора КП «Агенція з питань регіонального розвитку». Надалі текст оголошення був розміщений на веб-сайті Житомирської облради, а також – на сторінках обласної газети «Житомирщина».

Здавалося б, все так, як треба і зауважень щодо організації проведення конкурсу бути не може. Проте ж недарма кажуть, що «диявол завжди ховається у деталях», а тому на певні деталі в організації проведення конкурсу довелося звернути додаткову увагу.

Йдеться про оголошення щодо проведення конкурсу. У ньому, згідно Положення, ухваленого Житомирською обласною радою ще у 2014 році, мають бути вказані (виписані) кваліфікаційні та інші вимоги до претендентів (кандидатів), передбачені чинним законодавством. Міністерство соціальної  політики України у своєму наказі чітко виписало кваліфікаційні вимоги щодо осіб, які претендують зайняти посаду директора комунального підприємства.

Згідно визначених вимог, майбутній директор  комунального підприємства повинен мати вищу освіту 2-го рівня за ступенем магістра за відповідною галуззю знань, або вищу освіту другого рівня за ступенем магістра та післядипломну освіту за галуззю знань «Управління та адміністрування», або «Право». Ще одна чітка та обов’язкова вимога до кандидата : «стаж роботи на керівних посадах нижчого рівня – не менше 5-ти років».

Фактично конкурсна комісія повинна була просто розмістити у тексті  «свого» оголошення вимоги Міністерства соцполітики без жодних змін та «вдосконалень». І тоді –жодних проблем.

Насправді у тексті оголошення про умови конкурсу, розміщеному на веб-сайті обласної ради та на сторінці газети «Житомирщина», про «стаж роботи на керівних посадах нижчого рівня», який мав бути не меншим, ніж 5 років, просто не говорилося. Натомість був простенький запис – «стаж роботи – не менше 5-ти років». Ось у таких «деталях» і сховався «диявол» фальсифікації умов та правил проведення конкурсу.

Здогадатися, чому конкурсна комісія абсолютно самодіяльним  чином, порушуючи законодавчі вимоги, спростила і «скоротила» умови та правила проведення конкурсу на заміщення вакантної посади КП «Агенція з питань регіонального розвитку», зовсім не важко. Як тільки виявилось, що одним із кандидатів на заміщення вакансії директора вищезгаданого комунального підприємства став такий собі Олексій Шавлович.  Той самий Олексій Григорович Шавлович, який досі працював заступником директора «Агенції з питань регіонального розвитку», а сьогодні виконує обов’язки її директора. Але ні профільної освіти, а, тим паче – відповідного досвіду роботи на керівних посадах, пан Шавлович не має. Тому й текст оголошення «На заміщення посади..» був «адаптований» саме під Олексія Шавловича.

Ну, а тепер про сам конкурс. У призначений час, 25 квітня 2019-го року конкурсна комісія провела належні співбесіди з кожним із двох претендентів на посаду керівника комунального підприємства. Звісно, ні голова комісії, перший заступник голови Житомирської облради Сергій Крамаренко , який сьогодні  очолює Житомирську обласну організацію Радикальної партії Олега Ляшка, ні депутат обласної ради Юрій Бовсуновський (фракція ВО «Свобода»), ні начальник управління юридичної та кадрової роботи виконавчого апарату облради Ірина Савенко, ні жоден із інших членів конкурсної комісії дружно і солідарно не «помітили» того, що якраз Олексій Шавлович не має п’яти років стажу роботи на керівних посадах. До речі, сам пан Шавлович під час проведення конкурсної співбесіди визнав факт відсутності у нього стажу керівної діяльності.

Натомість інший кандидат, Олексій Стецюк, який взяв участь у конкурсі, відповідний досвід і стаж  якраз таки і має. Більше того, зміст презентаційної доповіді Олексія Стецюка помітно переважав і виглядав куди переконливіше, аніж виступ Олексія Шавловича. Цього, власне, не заперечував і голова конкурсної комісії С.М.Крамаренко, який  відзначив глибоку змістовність презентації О.В.Стецюка. Проте, як виявилося, переваги у рівні компетентності, у вмінні визначити перспективу розвитку «Агенції з питань регіонального розвитку», якими відзначився Олексій Стецюк, для членів конкурсної комісії нічого не значили. Переможець, швидше за все, був визначений заздалегідь. І ним став той таки Олексій Шавлович.

Що можна сказати у такій ситуації? Як можна оцінити дії і діяльність конкурсної комісії? Не інакше, як сваволю та наругу над вимогами законодавства. Поважні «дяді й тьоті», які входили до конкурсної комісії із визначення директора «Агенції з питань регіонального розвитку», прекрасно розуміли і знали про те, що загалом конкурс проходить із очевидними порушеннями. Тим паче, що на початку засідання конкурсної комісії 25 квітня 2019 р., представники громадськості чітко і конкретно вказали  на ті порушення, які були допущені у ході проведення конкурсу. Але що таке громада і хто такі активісти для чиновників чи депутатів? Схоже, що на них, як завжди, прийнято не зважати. Хоча вже зовсім скоро і Сергій Крамаренко, і Юрій Бовсуновський знову будуть закликати мешканців Житомирщини голосувати за представників своїх партій на виборах до парламенту. С.М. Крамаренко, звісно ж, агітуватиме за Радикальну партію Олега Ляшка, а Ю.І.Бовсуновський –за «Свободу». Тільки ось довіри до таких партій і їх членів у людей небагато. А історія із конкурсом, про яку ми розповіли вище, ту довіру зовсім знищить. У цьому можна навіть не сумніватись!

Микола Корзун

1 коментар до "Оголошення – «вдосконалили», а конкурс – фальсифікували!"

  1. Вы противоречите сами себе – пишите, что до этого он работал заместителем директора и потом исполняющим обязанности директора, и вдруг – нет опыта руководящего. Де юре обе эти позиции руководящие…. Руководители – это не только директора.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*