Основні відмінності пневморозподільників від гідророзподільників

Щоб зрозуміти, чим одне обладнання відрізняється від іншого, почнемо з загальних визначень і розглянемо коротко принцип роботи.

Пневморозподільник

Пристрій, що використовує різницю тисків стисненого газу і його основне завдання полягає в зміні перетину в пневмопроводі, що дозволяє регулювати потоки. Це завдання виконують запірно-регулюючі елементи, які розрізняються за принципом зміни перетину: дискретний (закрито/відкрито) і плавно регульований. Звідси і поділ пневморозподільників на клапанного (наприклад, У71-24А) і золотникового типу (В63-15а).

Пневморозподільник є проміжною ланкою між компресором (джерелом стисненого газу) і виконавчим механізмом – наприклад, пневмоприводом.

Запуск відбувається завдяки керованим сигналам, тому їх розрізняють за способом управління:

  • Електромагнітні-керовані котушками соленоїда;
  • Пневматичні-керовані стисненим повітрям;
  • І механічні-керовані механічною роботою, наприклад, важеля.

Крім цього, існує велика класифікація за типами пневморозподільників.

Гідророзподільник

В процесі роботи гідросистеми часто виникає необхідність змінювати силу або напрямок руху потоку робочої рідини. Для цього використовуються гідророзподільники – пристрої, що керують цими потоками в системі. Управління роботою також відбувається за рахунок зовнішнього сигналу.

Відмінність конструкцій гідророзподільників почасти теж обумовлено типом запірно-регулюючих елементів, серед яких, як і у вищезгаданому випадку, використовують різні конструкції розподільних пристроїв: клапанні (1Р203), кранові і золотникові (В16).

А якщо розглядати спосіб управління потоками робочої рідини, Гідророзподільники можна розділити на: ручні, механічні та електричні. Виготовляють їх методом лиття, а в якості матеріалів можуть використовувати сталь високої якості, а також модифікований чавун або бронзу. Безпосередньо з гідравлічною системою гідророзподільник з’єднується різними способами: стикуванням, фланцями або за допомогою різьблення.

Як і у пневморозподільників, гідророзподільники розрізняють за принципом роботи:

  • Направляючи – пристрої, які працюють за принципом відкрито / закрито шляхом повного відкриття / перекриття прохідних перетинів;
  • Дроселюючи – пристрої, які здатні регулювати величину потоків в залежності від зміни зовнішнього сигналу.

Які ж основні відмінності 2-х пристроїв

Незважаючи на те, що розглянуті види розподільників мають однакове призначення, головною відмінністю є тип робочої субстанції: рідина або газ.

Крім цього, критерієм вибору розподільного пристрою є робочий тиск. Для прикладу можна навести поширені типові пневморозподільники з пневмопідсилювачем не зможуть працювати при малих значення робочого тиску менш за 1 Бар, оскільки пневмопідсилювач навряд подолає силу тертя кілець штока. У той же час для гідравліки робочий тиск 6-10 Бар – дрібниця.

Ще однією істотною відмінністю є проникаюча здатність, яка у повітря, безсумнівно, вище, ніж у масла. З цієї причини витоку трапляються частіше. Висока стисливість газу при певних умовах чревата накопиченню енергії з подальшим переходом її в кінетичну енергію рухомих мас і виникненням ударних навантажень. Тому без використання додаткових засобів складно домогтися плавності і точності ходу робочого газу.

Будьте першим, хто прокоментував "Основні відмінності пневморозподільників від гідророзподільників"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*