Туристична Житомирщина: парк кам’яних скульптур у Коростишеві (ФОТО)

Місто Коростишів унікальне своєю красою, подарованою природою та доповненою і примноженою руками місцевих жителів.

Коростишівський скульптор Віталій Рожик людина зі світовим ім’ям та має статус заслуженого художника України. Більше 40 років Віталій власноруч створює справжні шедеври. Кількість робіт, виготовлених за цей час, вимірюється сотнями. Всі вони виконані з природного каменю. Статуї, створені митцем, прикрашають не лише Україну, а й Італію, Фінляндію, Німеччину, Польщу, Латвію, Австрію, Казахстан та Молдову. Але цілий парк своїх творінь Віталій Рожик місту Коростишеву.

«…багато творінь народжуються, коли я просто стою перед  брилою каменю і в ній шукаю образ, який вже закладений Всевишнім…»

У шкільні роки чоловік не пропускав заняття з трудового навчання. Вочевидь, ще з того часу у нього зародилася любов до творчості. Захоплювався Віталій різьбою по дереву, малюванням і кресленням, а також майстрував речі з дерева. Каменярем став ще в 15-річному віці, вступивши до Головинського професійного училища в Черняхівському районі. Там почав освоювати професію майстра каменеобробки. Після закінчення навчання Віталій працював художником у Коростишеві. Вагомий вклад в освоєння Віталієм нюансів мистецтва скульптури вніс скульптор із Житомира   Василь Фещенко.

Якось чоловік спробував виліпити з пластиліну уявлений образ, після чого переніс його у камінь. З того часу, протягом вже 43 років майстер творить свої шедеври. Свій стиль Віталій Рожик називає романтичним інтуїтивним реалізмом.

Для своїх скульптур митець використовує каміння, яке добре піддається термічній обробці. Такі породи залягають переважно на Сході України. З великих кам’яних блоків вирізаються потрібні форми, а після цього за допомогою молотка, зубила й інших допоміжних засобів створюються скульптури.

«Серйозна» скульптура може створюватися протягом 5-6 років. Спочатку виникає ідея, під впливом різноманітних вражень та емоцій, далі образ переносять в глину та гіпс, а потім – у камінь. Іноді ідея «переходить» у каміння одразу: так працювати складніше, але приємніше.

Робота хоч і не легка, однак приносить неабияке задоволення для душі. Митця приваблює створення портретів та садово-паркових скульптур. Люди та звірі – його улюблені образи.

Окрім скульптур, Коростишівський парк прикрашений натуральними та штучними водоймами, різними доглянутими рослинами, охайно-вимощеними стежками, зручними лавочками, футбольним полем та дитячим майданчиком. Тут завжди можна зустріти місцевих жителів, а іноді й гостей міста.

Начальник відділу культури та туризму міської ради Коростишева Олена Хмельова наголосила, що коли до міста приїжджають туристи, одним із місць, які вони відвідують, є саме цей парк. Вхід до території парку вільний для всіх охочих, а за бажанням можна організовувати групу, для якої проведуть екскурсію по даній місцевості.

Тож за новими враженнями і гарними фотографіями не обов’язково летіти в іншу частину земної кулі. Краса України завжди поруч.

Тетяна ОВСІЄНКО

Нагадаємо, що яскраві туристичні враження також можна отримати у півгодинах їзди від міста Житомира. Наприклад, просто цими вихідними завітати до Хатини рибалки на Острові кохання або скупатися біля рукотворного водоспаду Вчелька або ж відвідати прекрасні місця Житомира, де відпочивають не тільки очі, а й душа.

1 коментар до "Туристична Житомирщина: парк кам’яних скульптур у Коростишеві (ФОТО)"

  1. Чудові скульптурні композиції, Геніальний художник. скульптор України Віталій Рожик. Честь і Слава!

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*