28 березня о 18:00 в Гончаренко центрі пройшла виставка картин художниці Вікторії Разбіцької. Для огляду були запропоновані картини, які виконані у стилі живопису. Кожна з них демонструє відчуття навколишнього світу та емоційні стани людини.
За освітою Вікторія є вчителем історії, а за покликанням митцем. Художниця передає на полотні почуття, які висловлюють красу природи та її силу. Вона розкриває життя навколо повітря, світла та простору. Протягом десяти років мисткиня створює картини різних жанрів образотворчого мистецтва. Серед представлених на виставці були такі як пейзаж, квітковий натюрморт, алегорія та гризайль.
Важливим символом у картинах Вікторії виступає море. Художниця зображає його безкрайній простір, який лікує душу. На картинах «Ранкова тиша», «На вітрилах мрій» та «На хвилях» відтворені кораблі у жанрі пейзаж. Також основними елементами композицій є морські хвилі та чайки, які кружляють вдалечині. Це нагадує атмосферу незабутніх подорожей та бажання людини пізнати незвідане. Описуючи свої творіння, Вікторія процитувала видатного українського поета Володимира Сосюру: “Люблю я море в шумний час прибою, коли воно за валом вал жене. Але ще дужче в чарах супокою, люблю я море мрійне і ясне”.



Наступна експозиція стосувалася квіткового живопису. Для художниці квіти є невичерпним матеріалом, оскільки вони є неповторними за своїм виглядом та символікою. На картині «Маки перемоги» зображені яскраві червоні квіти, які є могутнім талісманом українського народу.

Натюрморт «Бузок» символізує простоту цієї квітки у плетеному кошику. Її пишні пелюстки радують око та уособлюють у природі перехід від весни до літа.

«Соняшники» є зображенням квіток, що символізують сонце, яке надає енергію та силу. У поєднанні з калиною, вони створюють вишуканий букет з яскравими кольорами та деталями.

Третя експозиція представляла картини з німфами. З давньогрецької міфології вони є божествами, які уособлюють сили та явища природи. До цієї серії увійшли композиції «Пробудження», «Східні танці», «Наближення свята».

На полотні «Східні танці» зображена німфа, яка демонструє східний ритуальний танець. Поруч з нею проростає пишний букет різноманітних квітів, кожна з яких має унікальний сенс. Зокрема лілії та піони символізують чистоту намірів цього виду мистецтва.


«Пробудження» відображає народження Венери – богині краси та кохання. Вона елегантно випливає у мушлі з моря до міста, одягнена у легку блакитну вуаль. Також зображені квіти, які цвітуть у різні пори року.
«Наближення свята» – композиція, на якій відтворений ритуал покладання квітів давньогрецькій богині перемоги Ніки. Одна з німф грає на арфі, а інша в центральній частині залу прикрашає його.

У техніці гризайль, в якій зображення виконується в різних відтінках одного кольору, написані картини художниці «Париж» та «Прага». Завдяки чому, можна заглибитися в естетику та архітектуру цих міст.


Ознайомлюючись із роботами видатних художників, митці глибше пізнають їх техніку та стиль. Окрім зазначеного вище, Вікторія створила репродукції на відомі картини. Серед них копія витвору Адольфа Бугро «Захоплення Психеї», на якій зображено викрадення Амуром чарівної дівчини Психеї. За міфічним сюжетом, вона досягла стану безсмертя, тому її обличчя наповнене радістю та щастям. В той час, як Амур впевнено охоплює кохану руками, демонструючи силу своїх почуттів.

Інша картина є репродукцією композиції німецького художника Франца Вінтергальтера «Імператриця Євгенія в оточенні своїх фрейлін». На ній зображено дружину французького імператора Наполеона III Євгенію де Монтіхо в оточенні її вісьмох фрейлін. Імператриця виділяється серед інших букетом фіалок на голові.

Своїми витворами мистецтва Вікторія розширює світогляд та збагачує культуру нашої країни. Її творчість є джерелом натхнення та передає важливі ідеї, які складно висловити словами. Адже сучасне мистецтво – це те, що надає можливість відкривати нові виміри реальності та переосмислювати її.
Марина Лозко
Мелодії часу: Інтерактивна екскурсія «Тут музика століттями звучить»
ftl4ch