1X FAN models
COIN24 old

Понад 60% громадського транспорту є доступним для людей із інвалідністю

Понад 60% громадського транспорту є доступним для людей із інвалідністю

Сьогодні, 10 липня, у Житомирі відбувся круглий стіл присвячений темі «Війна та інвалідність». Головна мета зустрічі – обговорити ключові проблеми, які є сьогодні у осіб з інвалідністю та у людей із обмеженими можливостями. 

За словами керівника житомирського обласного відділення фонду соціального захисту осіб із інвалідністю Ярослава Возного, йдеться також про Ветеранів та Захисників, які потребують реабілітації та адаптації до цивільного життя:

«Ми тут зібрали керівників ГО осіб із інвалідністю, науковців, пенсійний фонд, центр зайнятості, представників ветеранського руху, тих, хто дотичний до питань реабілітації та повернення наших Воїнів до нормального цивільного життя. Наша мета – обговорити ті проблеми, які на сьогодні є у осіб із інвалідністю, з урахуванням наших Захисників, їх вимог і потреб, а також ми хочемо поділитися досвідом, який вже накопичений за період війни. Ми хочемо досягти комунікації та більшої взаємодії між місцевою владою, суспільством, протезною галуззю, соціальним працівникам. Основні питання: реабілітація та адаптація наших Захисників до цивільного життя, їх працевлаштування, соціалізації, забезпечення їх протезними і іншими допоміжними засобами реабілітації». 

Крім цього, заклади освіти надаватимуть освітні послуги для Воїнів. 

«Можливо є освітні потреби для наших Ветеранів і Захисників, ті, про які ми ще не знаємо. Тому ми готові обговорювати, формувати програми, змінюватися і допомагати, щоб наші Ветерани, Воїни та їх родини почували себе в стінах нашого університету комфортно. Є довготривалі освітні програми – бакалаврат, магістратура та короткотривалі – курси неформальної освіти, які ми можемо запропонувати. Ми з радістю все це презентуємо для наших Військових», – зазначила ректорка Житомирського державного університету імені Івана Франка Галина Киричук.

У Житомирі понад 60% громадського транспорту адаптовано під осіб із інвалідністю. Продовжується робота над соціалізацією та працевлаштуванням таких людей.

«Хтось скаже, що пересуватися нашим містом на кріслі колісному – незручно. Я скажу, що в порівнянні з тим, що було колись, це вже зараз значно краще облаштовано. У нас і громадським транспортом можна скористатися, у нас понад 60% громадського транспорту є доступним для людей із інвалідністю. Тут більше питання сервісу, щоб водії могли повноцінно надати цю послугу, наскільки вони будуть ввічливими під час посадки та висадки такого пасажира. Це стосується і маломобільних груп населення, це також і люди старшого віку. Тут і питання соціалізації людей із інвалідністю та їх працевлаштування. Чи готовий бізнес взяти на роботу людину з певними порушеннями», – додала депутатка міської ради Неля Ковалюк. 

Нагадаємо, відпочинок за містом: лавандове поле в селі Мелені на Житомирщині (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "Понад 60% громадського транспорту є доступним для людей із інвалідністю"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*