Міський голова Бердичева Сергій Орлюк на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС зробив попередження всім жителям громади: даремно не кататись маршрутками. Особливо пенсіонерам. Інакше при загостренні епідситуації у місті відмінять пільговий проїзд.
«Якщо буде сплеск, збільшення, попереджаю все населення Бердичівської громади: пільгові перевезення будуть відмінені», – каже він.
За вихідні, розповідає керівник відділу охорони здоров’я Бердичівської ОТГ, додалось 211 підтверджених випадків коронавірусу, серед них 7 дітей.
«8 людей померли у лікарні, вік померлих – 68, 73, 82, 86, 75, 72 роки. З попереднього тижня видно, що померлі уже йдуть з 60-ти років, смертність молодшає. На даний момент у лікарні 139 осіб з підтвердженим «повідом» і 3 особи з підозрою. Завантаженість ліжок на ранок 83,5%. На стаціонарному та амбулаторному лікуванні знаходиться близько 1400 осіб. Із них на кисневій дотації 111 осіб, це 109 хворих і 2 з підозрою. На вчорашній день на ШВЛ було 4 особи», – говорить Валентина Остапюк, керівник відділу охорони здоров’я Бердичівської ОТГ.
Рівень захворюваності не падає, а тримається на високих цифрах. Зокрема і серед медиків, каже директорка КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова. Перебіг захворювання важкий і лікарі вже спостерігають за тим, що клінічні прояви абсолютно відрізняються від попереднього протікання захворювання весною і осінню.
«Переважно уражається центральна нервова система, люди збуджені, не оцінюють критично свій стан. Підхід до лікування змінюється. По забезпеченістю киснем ми справляємось. Хоча у п’ятницю виникали проблеми з постачальниками.
Персонал є, але хворіє. Просто уже останні ці 4-5 днів відмічається значне психоемоційне виснаження медичного персоналу. Ми намагаємось збільшити штат і середнього, і молодшого медперсоналу, бо пацієнти вимагають постійного нагляду за ними. За вчорашній день у нас більше випадків хвороби, аніж по Житомиру, щоденно маємо більше ста випадків. Це місто і район», – розповідає Лариса Бабікова.
З її слів, Бердичівська районна лікарня і медзаклад у Попільні з понеділка теж стануть «ковідними» лікарнями.
891 особа, в тому числі 25 дітей і 17 медиків, перебувають наразі на амбулаторному лікуванні в ЦПМСД У Бердичеві працює 5 пунктів забору біологічного матеріалу для ПЛР-тестувань. За минулий тиждень там проведено 777 обстежень, з них 429 з позитивним результатом, розповідає керівник ЦПМСД Наталя Хорошун.
«Швидкі тести на виявлення антигену у нас в наявності. В понеділок отримали їх тисячу за рахунок державних поставок. Разом з тим у нас продовжується вакцинальна кампанія, працює 2 мобільні бригади, які обслуговують весь Бердичівський район у нових великих межах. З минулого понеділка запрацював стаціонарний пункт щеплень. Зараз дозволили вакцинувати осіб 80+ і 65+ з хронічними захворюваннями. Запрошують їх сімейні лікарі, які вже склали списки тих, хто підлягає вакцинації. Навіть якщо людина не записувалась на щеплення, їй телефонують і виясняють. Робимо 30 щеплень на день. Пунктом і мобільними бригадами зроблено уже 950 щеплень», – розповідає Наталя Хорошун.
Маршрутки у Бердичеві курсуватимуть тепер в режимі регулярних перевезень і їздитимуть за всіма маршрутами. Про це повідомив на комісії Руслан Квятківський, керівник управління ЖКГ Бердичівської ОТГ
«Згідно рішення обласної комісії з питань НС, ми рекомендуємо відновити регулярні перевезення із забезпеченням стовідсоткової кількості сидячих місць згідно технічної характеристики транспортного засобу і покласти на власників санітарну обробку. Вийдуть на рейси всі маршрутні транспортні засоби», – каже він.
Керівник громади Сергій Орлюк зауважує: особисто перевірятиме, що робиться з транспортом. На останніх його зупинках. «Якщо у нас буде до кінця тижня такий самий стан по захворюваності як зараз, то пільгові перевезення ми не відмінимо. Якщо статистика погіршиться – навпаки», – говорить очільник Бердичівської ОТГ.
Міське управління освіти на комісії просить дозволити 11-класникам скласти пробне тестування. Керівник Валентина Адаменко каже: це не безкоштовне задоволення для батьків дітей і проходитиме воно невдовзі по всій Україні.
«10 квітня у нас у місті проводитиметься пробне ЗНО, як і по всій країні. Задіяні школи №1 і №12. Це майже 500 дітей, пробне тестування є платним. Саме комісія має дозволити 11-класникам прийти до шкіл і скласти тестування, адже за правилами «червоної зони» вони не ходять до шкіл і вчаться дистанційно», – говорить вона.
Однак поки комісія такого дозволу не дала, від термінувавши рішення щодо цього моменту. На думку міського голови, до кінця тижня треба поспостерігати за епідеміологічною ситуацією у Бердичеві. А тоді вже вирішувати.
Щодо роботи шкіл, то дистанційне навчання, кажуть, посприяло зменшенню хворих на коронавірус дітей.
«134 дитини хворіли на «ковід», зараз 41, за тиждень, слава Богу, результати ідуть на зменшення. Закритий 17-ий дитячий садочок через хворобу працівників харчоблоку і закритий перший клас 18-ої школи через хворобу вчителя і вихователя групи продовженого дня», – каже Валентина Адаменко.
Чи хтось у місті контролює людей, які лікуються від «ковіду» амбулаторно? Чи вони вдома, чи ходять громадськими місцями, їздять маршрутками? У поліції кажуть: мають дані тих, хто хворіє. Але у Бердичеві їх чимало, тому всіх проконтролювати не можуть. До того ж, пояснюють, має це робити і МОЗ, і місцева влада. Дехто з хворих реєструється в додатку «Дія». Але з ним є проблеми, правоохоронцям він мало чим допомагає у контролі самоізоляції хворих на ковід-19».
Будьте першим, хто прокоментував "Попередження від мера, пробне ЗНО під питанням і перевірки «ковідних» хворих поліцією: карантин у Бердичеві триває (ВІДЕО)"