Посвідчення водія: які нові позначення вноситимуть і що зміниться при складанні іспитів

Невдовзі набере чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 року № 1007. Нею запроваджуються ряд нововведень у частині видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.

У посвідченнях водія буде зазначатися відмітка про складання практичного іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач.

«Поки що подібних відміток не вноситься, але після набуття чинності постанови у графі 12 посвідчення будуть вносити відмітку у вигляді коду «78». За наявності такої відмітки водії зможуть керувати авто лише з автоматичною коробкою передач, а за її відсутності – з будь-якою. Зміни не стосуються тих водіїв, хто отримав посвідчення раніше», – пояснює заступник начальника РСЦ ГСЦ МВС в Житомирській області Володимир Гриб.

Також збільшили термін дії результату успішно складеного теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС – результат діятиме не 3 місяці, а 2 роки, як і свідоцтво про закінчення навчального закладу з підготовки водіїв транспортних засобів.

«Це нововведення збільшує термін для складання практичного іспиту, який відбувається після теоретичного. Таким чином громадяни можуть не хвилюватися, що строк дії тестів спливає, а скласти водіння в сервісному центрі МВС не встигають. Але потрібно враховувати, що термін чинності результату теоретичного іспиту діятиме не довше, ніж термін дії свідоцтва про закінчення автошколи», – зазначає Володимир Гриб.

Спрощено процедуру відкриття деяких категорій: водіям більше не потрібно надавати документи, що підтверджують навички керування при відкритті нижчої категорії або категорії з причепом (ВЕ, В1Е, СЕ, С1Е, DE, D1E).

За словами заступника начальника РСЦ ГСЦ МВС в Житомирській області, зміни також торкнуться інформації щодо обмежень у керуванні транспортним засобом. Невдовзі інформація відображатиметься у вигляді кодів, як у країнах ЄС, а не піктограм, як раніше.

Зокрема, відображатимуться у вигляді кодів:

  • медичні причини обмежень (окуляри, слухові апарати, протези кінцівок тощо);
  • пристосування транспортного засобу (модифікована трансмісія, пристосована педаль зчеплення, модифіковані гальмівні системи тощо);
  • керування транспортним засобом лише в денні години, лише без пасажирів, в межах міста/регіону тощо.

Також оптимізовано процес прийняття іспитів:

  • у разі одночасного відкриття двох категорій іспити (іспит) складаються за вищою з них (крім категорій B1, B, BE). Зокрема, при відкритті категорій С та С1 теоретичний та практичний іспити складаються лише за категорією С;
  • при поверненні посвідчення водія після позбавлення права керування, у разі наявності в ньому декількох відкритих категорій, теоретичний та практичний іспити також складаються за вищою категорією.

Усі нововведення будуть запроваджені відразу після оприлюднення зазначеної постанови Кабінету Міністрів України, крім нововведення, що стосується зазначення відмітки про автоматичну коробку передач у посвідченні водія, яке буде реалізовано впродовж трьох місяців.

Отримати додаткову інформацію та консультацію можна за номером: (044) 290 19 88 або в повідомленнях на офіційній Фейсбук-сторінці ГСЦ МВС.

РСЦ ГСЦ МВС в Житомирській області

Будьте першим, хто прокоментував "Посвідчення водія: які нові позначення вноситимуть і що зміниться при складанні іспитів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*