13 грудня в Домі української культури Вадим Жалюк презентував нову авторську книгу “Коридор Ла-а-ла”. Твори, які увійшли до цієї книги, всі без винятку мають життєве підґрунтя. Герої оповідань є переважно діти, які потребують нашої допомоги та підтримки, батьківської турботи та любові. Діти, які скоюють злочини, зазвичай не знають, що таке родинне тепло та затишок. Вони живуть у власному світі – світі, що відокремлений від нормального повноцінного життя. Під час презентації книги автор спробував відкрити зворотній бік дитинства та спробував розібратися в мотивах дитячої жорстокості.
– Вадиме, розкажіть, будь ласка, про Вашу нову книгу «Коридор “Ла-а-ла”»?
-Літературне об’єднання «Шодуарівська альтантка», яке знає уся Україна, позиціонує себе як школа, яка займається соціальною прозою. За підтримки Житомирської міської ради, за останні декілька років вийшло декілька літературних проектів соціального спрямування. Один із яких, саме книга «Коридор “Ла-а-ла”». Ця книга покликана попередити молодь та підлітків про прояви девіантної поведінки, про злочинності, які можуть статися на вулиці. Сьогоднішній захід має скрити рани, які не помітні, але дуже довго заживають. Ця книга про дітей, які зазнали насильства у сім’ї та насильства від однолітків. Навіть у дорослому віці людина не може подолати ті наслідки, які вона пережила в дитинстві. Твори, які увійшли до цієї книги засновані на реальних подіях. Оповідання й вірші з книги, мають за собою ліричних героїв – дітей яких я зустрічав у своїй роботі. «Коридор “Ла-а-ла”» – це соціальна література.
– Пане Вадиме, скажіть, що спонукало Вас взяти папір та почати писати?
-Писати я почав, коли ще навчався на філологічному факультеті. Перший мій віршовий твір написаний на залік із літературознавства. Серйозно ж почав займатися літературою, коли відчув, що не можу без неї жити. З 2010 року я постійно їжджу на літературні фестивалі, стабільно спілкування з людьми – це все для мене важливо. Я не можу не писати – навіть не уявляю свого життя без літератури. Моя робота так чи інакше накладає психологічні моменти, які передбачають негативні емоції. І щоб позбутися цього негативу, я просто викладаю їх на папері. В моєму житті немає алкоголю, натомість у мене є постійні подорожі та участь в літературному процесі (який активно відбувається сьогодні в Україні), спілкування з однодумцями та творчими людьми. Мене це приваблює та підкуповує. Саме читання книг дає можливість позбутися стресу на 30%, а подорожі на 50%, тому я постійно подорожую.
– Чи виникли складнощі в реалізації друку книги?
-Так, були. Але це суто технічні моменти та брак часу. Я не буду акцентувати увагу на цьому, адже в житті сучасної людини часу завжди обмаль. Потрібно пам’ятати, що час найбільша цінність та ресурс.
–Вадиме, а хто вас підтримує в фінансовому плані?
-Видання цієї книги стало можливе за сприяння управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради. Я хочу висловити їм щиру подяку.
– Чи підтримують вашу творчість родина та друзі?
-Так, звісно. Родина та друзі підтримують мене у творчих починаннях. І я вдячний їм за це.
–Скажіть, будь ласка, який тираж Вашої книги «Коридор “Ла-а-ла”» та де її можна придбати або взяти почитати?
–Тираж цієї книги близько ста примірників. Ця книга буде розповсюджена по бібліотекам навчальних закладах міста Житомир: школи, коледжі, гімназії. Також, книга буде в фонді Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва та Житомирській обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ольжича. Отож, читачі не матимуть проблем до доступу цієї книги.
-Пане Вадиме, а яка поезія із книги “Коридор Ла-а-ла» ваша улюблена та чому?
-Напевне поезія «Злива», тому що ця поезія провокативна. Вона налаштовує на певну реакцію.
–Як та чим Ви плануєте дивувати ваших читачів у майбутньому?
Буду дивувати своїми експромтами. Я відкрию вам великий секрет, наступна книга, яку я писатиму матиме назву «Дощ». Запитаєте, а чому дощ? Тому, що назва «Дощ» буде розшифровуватися, як дорожній організаційний щоденник. У цій книзі будуть описуватись мої переживання від тих подорожей, які я здійснив, емоції від спілкування з людьми.
Також, хотілося б зазначити, що Вадим Жалюк з 2013 року голова Житомирської народно-мистецької організації «Оксія», а в 2017 році очолює літературне об’єднання «Шодуарівського альтанка». Літератор є переможцем Житомирського обласного конкурсу “Краща книга року” в номінації “Кращий літературний дебют – 2013”, а ще автор книги “Дорослі@діти”, яка варта вашої уваги.
Нагадаємо, що видання Times.Zt розпочало серію публікацій “Звичайні люди”, в яких розповідає про людей, які не є публічними, але вони роблять суттєвий внесок у розвиток суспільства. Зокрема, були опубліковані такі матеріали про таких особистостей:
Будьте першим, хто прокоментував "Презентація нової книги Вадима Жалюка «Коридор “Ла-а-ла”»"