Проект ESCAPE: Залишки цукрової розкоші (відео)

Сімейні справи сім’ї заплутані, а якщо ви маєте купу грошей і цукрову імперію тим більше. Те що після цього залишилось і досі нагадує про казку і чарівність, яку випромінюють залишки будинків, чи радше палаців Терещенків. Які і по нині, дивують своєю конструкцією та інженерними рішеннями.

З середини XIX століття, особливо після селянської реформи 1861 року і з початком промислового перевороту, спричиненого переходом до машинного виробництва та впровадженням парових двигунів, економіка українських губерній вийшла на шлях бурхливого підйому. Особливо розвивалася харчова промисловість, і цьому сприяли багаті сільськогосподарські ресурси краю.

Провідним видом виробництва стало цукроваріння. Серед цукрозаводчиків провідне місце займає рід Терещенків, що дав Україні і всій Російській імперії не тільки найпотужніших підприємців, але й колекціонерів творів мистецтва, меценатів, авіаконструкторів, політиків – людей, що проявили свої таланти в багатьох сферах суспільного і культурного життя.
В 1870 р. Терещенки як підприємці заснували «Товариство цукробурякових та рафінадних заводів братів Терещенків» з початковим капіталом у 3 млн крб., який до 1900 р. досяг 8 млн. Це було суто сімейне акціонерне товариство, до складу якого не входили сторонні особи.

У 1903 році Михайло Терещенко купив частку землі в с. Дениші, Житомирська область. Палац, побудований в 1910-1911 роках за проектом архітектора П.І. Голландського, належав дружині Федора Артемійовича Терещенко – Надії Володимирівні (у дівоцтві Хлопова). Для неї у збудованих поруч теплицях вирощували екзотичні фрукти. Федора Артемійовича до того часу вже не було в живих.

Маєток Терещенків, зведений на березі річки Тетерів на початку XIX століття, будувався з урахуванням прогресивних технологій. Палац побудований з обпаленої цегли, ліпнина на фасаді виконана за допомогою штукатурки. Особливою прикрасою палацу служила триповерхова вежа, яка і зараз височіє над залишками будинку. На даний час палац зруйнований, але залишки його минулої розкоші є цікавим об’єктом Житомирщини туристичної.

В XIX столітті в с. Турчинівка Чуднівського району родиною Терещенків було збудовано палац і розбито парк. Двоповерховий палац, прямокутний у плані, зведено з червоної цегли у 1899–1900 рр. Маєток, який складають палац, господарський корпус, садибний будинок, огорожа з брамою та парк, визнано пам’яткою архітектури національного значення. За радянських часів у маєтку розташовувалася професійна сільськогосподарська школа, потім сільськогосподарський технікум. З 1985 року і до сьогодні — ПТУ-30.

Про сліди дому Терещинків ми ще знімемо не одне відео тому підписуйтесь на наш канал!

About the Author

Project ESCAPE
Проект ESCAPE - це відео-блог про закинуті місця на карті України. Ми хочемо показати Вам красу та історію місць, які вже покинуті людьми, але все ж таки є частиною нашої історії, яку потрібно пам'ятати.

Будьте першим, хто прокоментував "Проект ESCAPE: Залишки цукрової розкоші (відео)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*