Реєстрація автомобілів в Житомирі: електронні черги, проблеми з сайтом та люди, які хочуть на цьому заробити (ФОТО)

Покупка автомобіля суттєво відрізняється від придбання будь-якої іншої техніки і тягне за собою виконання цілого ряду зобов’язань. В першу чергу, щоб стати повноправним власником, транспортний засіб потрібно зареєструвати на себе. І як з’ясувалося, з цим виникають певні труднощі. Електронна черга, яка здавалося б, має спростити весь процес, насправді додає складнощів, а ще існують технічні   проблеми з сайтом. І, звичайно, все це легко вирішується за додаткову оплату.

До редакції Times.Zt звернувся обурений водій, який стверджував, що у електронну чергу сервісного центру МВС неможливо записатися, а ще є люди, які за хабар в 1500 грн готові допомогти:

«Коли купуєш машину, її потрібно поставити на облік, офіційно ця послуга коштує 700 грн. Але зараз так чомусь не виходить, є люди-„рішали“, які готові вирішити це питання за 1500 грн. В сервісному центрі МВС діє електронна черга, але її потрібно чекати два тижні. Але, щоб ви розуміли, машину на облік потрібно поставити протягом 10 днів, якщо не встигаєш зробити довідку-рахунок за цей час — штраф. До того ж, система не зовсім коректно працює, часто зависає, записатисатись дуже складно. А от коли відповідним людям даєш 1500 грн, це вирішується в той же день. В Києві потрібно дати 100 доларів».

Пояснити, в чому справа, погодився начальник Територіального сервісного центру № 1841 (на правах відділу, м. Житомир) Юрій Опанащук: 

«Нещодавно була така ситуація, коли людина була зареєстрована в електронній черзі через головний сервісний центр, вона мала можливість скасувати свій запис. Якщо вона скасувала свій запис, то відповідно місце звільнялося, і інша людина могла записатися. Ця схема почала працювати в Бердичеві та інших областях. Були такі ситуації, коли одні люди спочатку записувалися, потім шукали собі знайомого, пропонували віддати своє місце за гроші, той скасовує свій запис, і інший швидко записується в той же час на звільнене місце. Таким чином працювала ця схема серед автобізнесменів та “ділків”. Коли пішли скарги і це виявили, головний сервісний центр таку можливість скасував. Тобто якщо людина записалася, вона не може цей запис анулювати, і передати чергу іншій людині».

Як зазначив Юрій Опанащук, наразі головний сервісний центр тримає все під контролем, тому такі проблеми більше не виникають. 

«Я особисто сам під своїм ключем заходжу на сайт, обираю день і час, в цьому немає проблеми. Люди, які не бажають реєструватися, або хочуть зробити інформаційний привід, шукають якісь недоліки, це питання не до нас. Ми не можемо надати послуги громадянину, який не здійснив запис, це контролюється головним сервісним центром, їх дані відповідають або електронній черзі, або запису через головний сервісний центр».

Щоб отримати місце в електронній черзі, потрібно записатися заздалегідь.

«В електронну чергу потрібно попередньо записуватися. День у день це зробити фактично неможливо. Громадяни планують свій візит до сервісного центру завчасно, щоб не було великого накопичення людей одночасно, і забезпечувалися протиепідемічні заходи. Запис здійснюється двома шляхами. Перший — через сайт головного сервісного центру, там можна обрати послугу і зручний день. Другий — за номером телефону регіонального сервісного центру 419 326, це для людей, які не мають електронного ключа, або люди похилого віку. Телефонують 30-40%, і 60% — записуються через електронну чергу сайту. В середньому в день обслуговуємо 100-110 людей, враховуючи кількість робочих місць. Це 6 адміністраторів, які надають послуги реєстрації та перереєстрації, та з урахуванням часу на обслуговування однієї людини. Звичайно, в Києві можна швидше записатися, бо там обслуговує 20 людей, а в Житомирі 6, різниця в штаті дає про себе знати», – розповів Юрій Опанащук.

Записатися в електронну чергу можливо, але цей квест для людей з міцними нервами та вільним часом. Журналісти Times.Zt спробували і тепер можуть поділитися досвідом. 

По-перше, сайт Головного сервісного центру МВС України пропонує кілька варіантів реєстрації за допомогою електронного підпису, Bank ID НБУ, та Смарт Дії. За допомогою електронного підпису та Смарт Дії це зробити не вдалося, сайт показує помилку. Проте ми и увійшли через ПриватБанк. Пробившись через певну кількість відмов та помилок сайту, витративши на це близько години часу, ввели потрібні дані , обрали зручну дату та час. Нам повідомили наш номер у черзі. Все вийшло, хоча сайт інколи навідріз відмовлявся нормально працювати. 

Якщо у вас не виходить зареєструватися, ви можете зателефонувати в регіональний сервісний центр за цим номером: 419 326. 

Будьте першим, хто прокоментував "Реєстрація автомобілів в Житомирі: електронні черги, проблеми з сайтом та люди, які хочуть на цьому заробити (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*