Робототехніка, поліцейські, рятувальники, боєприпаси, поезія та ідеї: у Житомирі стартувала Майстерня міста 2021 (ФОТО)

Сьогодні, 24 червня, у Житомирі на майдані Замковому стартував перший день фестивалю про місто та ідеї його перевтілення. Біля Краєзнавчого музею організатори розгорнули декілька локацій, на яких житомиряни могли ознайомитись з роботою тієї чи іншої служби, а також піділитися своїми ідеями розвитку міста та його удосконалення. 

“Майстерня міста вже вшосте проходить  в нашому місті за підтримки Німецького офісу, за що ми їм дуже дякуємо. Ми постійно відчуваємо підтримку проєктів, які реалізуються в місті. Сьогодні ми можемо обговорити ті проєкти, які будуть в цьому чи наступному році підлягати реконструкції. Тому запрошуємо вас всіх долучатися до обговорення. Готові чути ваші найкритичніші побажання чи незгоди для того, щоб врахувати їх в подальшій реалізації”, – розповіла перша заступниця голови Житомирської міськради Світлана Ольшанська. 

Фестиваль розпочався із перерізання червоної стрічки та музичного привітання саксофоном.

“Це традиційний захід, традиційна майстерня. Починали ми у 2016 році, і це був один  з таких форматів, де ми хотіли, щоб люди, бізнес, міська влада збиралися й обговорювали спільні проблеми й напрацювання для розвитку міста. Щоб міський розвиток базувався на консенсусі, щоб люди знаходили згоду та порозуміння”, – пояснив керівник офісу “Інтегрований розвиток міст в Україні” Андрій Зуєв.

Крім обговорення концепції міста на Замкові горі також організували близько десяти локацій, де можна познайомитися з роботою поліцейських, рятувальників, піротехніків та інших служб і навіть приміряти їхнє спорядження та побачити зброю. Крім того на фестивалі також діють дитячі локації, поетична палатка, тренування зі скандинавської ходьби та інше. 

“Найголовніше відбувається в локації №1. Там проводять багато майстер класів, приходять люди зі своїми проєктами і представляють їх”, – розповіла координаторка локації Олександра Ігнатенко.

“На цій локації представлений службовий автомобіль, зразки спеціальних засобів, тобто металодетектори, бронежилети, каски тощо. Усім бажаючим ми демонструємо, чим поліцейські користуються у службовій діяльності щодня”, – пояснив поліцейський відділу реагування №1 підрозділу поліції охорони Владислав Шадківський.

“Наша громадська організація “Мир на долоні” написала проєктну заявку на “Майстерню міста” в агенцію розвитку міста і ми виграли цей проєкт під назвою “Безпечне місто – прості правила, що рятують життя”. В нашому проєкті 8 локацій – це безпекові локації, які перезентують безпечну поведінку дітей та дорослих у побуті, на вулиці та в громадських місцях”, – пояснила прелставниця прес служби поліції охорони та організатор локації від організації “Мир на долоні” Ірина Буліна.

“У нас локація робототехніки. Ми займаємося на базі конструкторів LEGO, які  ледь не у кожного з дітей є вдома. Коли діти побудували, то навчаються програмувати з наймолодшого віку з 1 класу. Це конструктори, які діти збирають, а також програмують за допомогою комп’ютера. Вони програмують напрямок вперед чи назад, швидкість, час, датчик кольору та датчик перешкод, можна вставити картинку, вивчають також швидкість. Діти дуже люблять влаштовувати перегони. Зараз ми зробили демонстрацію акробата, робота-футболіста, сортувальника стаканчиків, щоб натиснути на кнопку і випав тільки один стаканчик, а не як часто буває беремо по 2-3”, розповів викладач робототехніки у Військовому центрі науково-технічної творчості учнівської молоді Михайло Нагалевський. 

“Ми група піротехнічних робіт. Тут представлені боєприпаси Другої світової війни, як радянські так і німецькі. Є також декілька сучасних боєприпасів, які трапляються зараз на сході України. Ці всі боєприпаси були вилучені на території нашої області. Тут є й протитанкова міна ТМ-35, телермінен німецька – для ураження танків, міномети калібру 50 та 120, гранати ручні, форма сапера та металошукач”, – розповів старшина та сапер групи Роман Філін. 

“Ми показуємо дітям та дорослим, якщо знайшли схожий на піротехніку предмет, щоб не чіпали руками й дзвонили дорослим, а ті, в свою чергу, викликали піротехнічну службу. Тому що навіть якщо снаряд довго пролежав, він також небезпечний”, – пояснив сапер Геннадій Фурманов. 

Нагадуємо, що фестиваль “Майстерня міста Житомира 2021” триватиме протягом 24-26 червня. З програмою заходу можна ознайомитись тут

Будьте першим, хто прокоментував "Робототехніка, поліцейські, рятувальники, боєприпаси, поезія та ідеї: у Житомирі стартувала Майстерня міста 2021 (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*