1X FAN models
coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

Роз’яснення щодо порядку (алгоритму) постановки на військовий облік жінок

30 березня 2021 року набрали чинності зміни №1357-ІХ до Закону України “Про військовий обовʼязок і військову службу”.

Зокрема, частина одинадцята статті 1 в редакції Закону визначає, що «Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоровʼя та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних».

17 грудня 2021 року набув чинності наказ Міністерства оборони України від 11.10.2021 №313 “Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних”.

Військовому обліку підлягають усі жінки у віці від 18 до 60 років, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженого Наказом МОУ №313 від 11.10.2021.

За офіційною заявою Міністра оборони України Олексія Рєзнікова, Міністерство оборони підготувало нову редакцію наказу про військовий облік для жінок за деякими професіями (зміни до наказу №313 від 11.10.2021).

У новому наказі визначено 14 спеціальностей та 6 професій, здобуття та отримання яких передбачає постановку на військовий облік. Зазначені спеціальності та професії споріднені з близько 100 військово-обліковими спеціальностями. Раніше мова йшла про 35 фахових напрямків, що об’єднував понад 200 спеціальностей.

Що стосується штрафів, то їх не можуть застосовувати до жінок, спеціальності яких передбачають постановку на військовий облік. Військовозобов’язані – особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави. Військовозобов’язаним людина стає лише після постановки на військовий облік. Жодними нормативно-правовим актом не передбачено штрафів для жінок, які вперше стають на облік як військовозобовʼязані.

Для постановки на військовий облік необхідно прибути до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відділу районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки) за місцем реєстрації місця проживання з наступними документами:

1.       Паспорт громадянина України (ID-картка);

2.       Довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (індивідульний ідентифікаційний номер);

3.       Фотокартка 3х4 см.

4.       Свідоцтво (свідоцтва) про народження дитини (дітей);

5.       Документи про опіку (якщо є);

6.       Документи про здобуття спеціальності та/або професії;

7.       Трудова книжка.

          На підставі наданих документів начальник районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відділу районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки) приймає рішення щодо зарахування чи не зарахування на військовий облік. У разі прийняття рішення щодо зарахування на військовий облік, жінка направляється для проходження військово-лікарської комісії щодо визначення ступеню придатності до виконання військового обовʼязку в запасі, оформляється та видається військово-обліковий документ та зараховується на військовий облік військовозобов’язаних.

Будьте першим, хто прокоментував "Роз’яснення щодо порядку (алгоритму) постановки на військовий облік жінок"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*