1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1X FAN models

Розроблено законопроєкт щодо реформи МСЕК 

Розроблено законопроєкт щодо реформи МСЕК

Визначення потреб людини й максимальне повернення в соціум з можливістю активного життя й працевлаштування – загальна мета реформування медико-соціальної експертизи. Це системна й комплексна реформа, що передбачає зміни в медичній і соціальній сфері.

10 жовтня відбулася зустріч представників Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) з представниками громадських організацій та експертного середовища, де був представлений законопроєкт, що передбачає системні зміни в медичній частині експертизи.

Про законопроєкт

Розроблений законопроєкт вносить зміни до 27 законів та кодексів України.

Реформування експертизи – один із ключових етапів змін. Людина не повинна бігати за «підтвердженням» тяжкого діагнозу — критерії для направлення на експертизу повинні бути чіткими й прозорими. Тому пропонується змінити навіть назву експертизи. Замість медико-соціальної експертизи буде новий процес – оцінювання повсякденного функціонування людини.

Паралельним є процес системних змін самого процесу медико-соціальної експертизи. Зокрема, у ході розробки пакета змін було запропоновано перенести експертизу в кластерні й надкластерні лікарні, що забезпечить доступність проходження для людини та покращить кадровий компонент комісій.

Особливу увагу приділено цифровізації медикосоціальних експертних комісій (МСЕК) при проходженні експертизи. Обов’язковість використання електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) для ухвалення рішень – один із антикорупційних запобіжників. Це дозволить зробити процес більш прозорим і таким, що базується на вже наявних історичних медичних даних.

Загалом були запропоновані такі зміни:

  • проводити експертизу в кластерних та надкластерних лікарнях, де на місці є всі необхідні спеціалісти й можливість проводити додаткові обстеження;
  • направлення на експертизу відбуватиметься на підставі чітких критеріїв, з підтвердженням їх через ЕСОЗ; передбачено запровадження електронного направлення для проходження експертизи;
  • сімейний або лікуючий лікар зможуть направляти на експертизу самостійно, без залучення лікарсько-консультативної комісії;
  • при ухваленні рішення комісією та для визначення потреб людини будуть враховувати дані, внесені під час реабілітації, сама комісія може направляти й на дообстеження;
  • буде створений окремий інструментарій оцінки потреб людини, який надалі використовуватиметься і в інших сферах;
  • пропонується змінити порядок фінансування оновленої експертизи — кошти з окремої бюджетної програми будуть сплачуватися Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за проведення кожного оцінювання.

Зміни не будуть стосуватися статусу особи з інвалідністю з визначенням відповідної групи (процес встановлення інвалідності буде здійснюватися комісіями паралельно з проведенням нової експертизи), не змінюють соціальних гарантій для осіб з інвалідністю та процес проведення медико-соціальної експертизи для дітей. 

Нагадаємо, в Україні хочуть легалізувати криптовалюту.

Будьте першим, хто прокоментував "Розроблено законопроєкт щодо реформи МСЕК "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*