Сьогодні, 28 листопада, на Житомирському лікеро-горілчаному заводі відбулось зібрання колективу працівників підприємства, яке знаходиться на грані банкрутства. На заводі, який функціонує вже 120 років, працює 400 житомирян. На сьогоднішнє громадське обговорення прийшли кілька десятків працівників, які занепокоєні долею підприємства. Вчора, під час засідання позачергової сесії, житомирський міський голова Сергій Сухомлин анонсував приїзд на завод представників уряду. Проте сьогодні з Києва ніхто так і не приїхав.
Працівники розповіли, що п’ять місяців тому Державним Управлінням Справами України на підприємство було призначено нового генерального директора — Генріха Мікаеляна. Сьогодні загальна сума збитку заводу складає 14 млн грн, зокрема через нестачу виробничих запасів (пляшки, корки та етикетки), спирту, є кредиторська заборгованість за комплектуючі матеріали, акцизний збір та навіть не виплачена заробітна плата за жовтень, що складає 200 тис грн.
Колектив глибоко переконаний, що така ситуація склалась штучно, через спеціально створені умови новим керівництвом. Директор лікеро-горілчаного заводу сьогодні не прийшов на зустріч зі своїм колективом, як і вчора на сесію Житомирської міської ради, де розглядалось питання банкрутства заводу. Пояснив це тим, що зараз він у столиці та шукає методи виходу зі «спільного» скрутного становища. Представники від Державного Управління Справами теж не приїхали, хоча розмова з ними була головною ціллю сьогоднішніх обговорень.
Зі слів представника колективу, громадські обговорення стосовно причини банкрутства відбуваються не вперше. 25 листопада вже відбулась зустріч, під час якої робітники вимагали від директора чітких пояснень збиткової ситуації. Але якщо раніше вони ще могли сподіватись на вихід із «боргової ями» і чекали на обіцяні рішучі дії директора та його команди, то зараз колектив налаштований на кардинальні зміни. Під час зібрання працівники одноголосно поставили свої підписи під двома рішеннями — звільнити керуючу групу підприємства та перейти у комунальну власність міста. Один із робітників також зауважив, що потрібно додатково проголосувати за призначення на місце директора їхнього колегу, який знає всі тонкощі виробництва та вже має досвід, аби якомога швидше та «безболісно» вивести підприємство із занепаду. Адже у 2014 році вже була схожа ситуація.
Під час бурхливих громадських обговорень на завод врешті приїхав Сергій Сухомлин, голова бюджетної комісії, депутат міськради Юрій Мойсеєв, а також депутати міськради Владислав Пучич та Василь Шевченко.
«Повірте, що ми теж глибоко занепокоєні ситуацією на заводі. Це візитна картка міста та один із найприбутковіших ресурсів для місцевого бюджету за рахунок акцизного збору. Окрім вчорашньої нашої з вами зустрічі рада також обговорила це питання з обласною адміністрацією. Ми вже зібрали всю необхідну інформацію та направили її до Міністра економіки України, тому наш Президент вже повинен бути в курсі всіх справ. Великого значення від того, буде завод у комунальній власності міста чи області немає. Проте ми разом з вами не дамо допустити банкрутства і, тим більше, зупинення виробництва в місті. Займатися горілчаним виробництвом не входить у функцію офісу Президента, тому ми вчора подали цю інформацію міністру економіки. Я вважаю, що варіант приватизації теж не є виграшним, адже всі ми пам’ятаємо приватизацію Хлібозаводу, і яка тепер в нього доля. На місці об’єкту планують забудову декількох багатоповерхівок» — сказав Сухомлин. Депутати підтримали мера та висловили переконання, що саме директор привів завод до фінансової «ями».
Заступник директора з технологічних питань доповіла про філію Житомирського лікеро-горілчаного заводу в смт. Чуднові. Зокрема, станом на 1 грудня це підприємство не отримуватиме теплопостачання через борги в 1 млн , а на той час вони складатимуть більше 2 млн грн.
«Якщо зараз ситуація не зміниться, то на житомирському заводі відключать газ, воду та електроенергію. Ми не тільки не працюємо у найбільш плідний для нас період, а й через такі умови скоро побачимо, як псується наше устаткування» — наголосив працівник заводу.
Робітники також розповіли про існування ніби то фірмових магазинів, зокрема два із них у м. Новоград-Волинському. За оренду приміщень підприємство платить по 30 тис грн на місяць, проте такі установи, як виявилося, існують лише на папері, адже збутом товару вони не займаються через неналежні умови самих приміщень, які директор обрав для магазинів.
Наприкінці зібрання представники від працівників заводу разом із мером, декільком адепутатами та губернатором запланували термінову поїздку в ДУС. Відправляються вже завтра.
Будьте першим, хто прокоментував "Сергій Сухомлин їде до Києва рятувати Житомирський ЛГЗ"