Сержанти: хто вони і що тепер мають святкувати? (ВІДЕО)

Українське військо вперше святкує День сержанта, – свято, яке з’явилось з президентського наказу у квітні. 26-та артилерійська бригада імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича про своїх сержантів не забула. Командир привітав артилеристів. Говорить: найближче до особового складу саме сержантський склад, який безпосередньо спілкуються з солдатами, надихає їх на подвиги, навчає виконувати бойові задачі, підтримує і контролює їхнє виконання.

«За останні 4-5 років, коли іде в Україні війна, виховалась нова ланка сержантів, яка пройшла бойові дії і має досить ґрунтовний досвід. Вони цей досвід передають рядовому складу, колегам – сержантського складу, які трошки молодші за них», – говорить Андраник Гаспарян, командир 26-ої артилерійської бригади.

Вже майже 10 років Сергій військовослужбовець, 5-ий рік у званні сержанта. У 26-ту бригаду з Овруччини приїхав за порадою земляка. Наразі керує САУ 2С19. В його підпорядкуванні 4-ро військових.

«Відповідаю за техніку, яка нам надана, за її технічний стан, за роботу, завдання, за особовий склад – морально-психологічний стан їхній. Справляюсь, в мене не будуть слухатись?! Треба подружитись, а потім показати, хто тут є хазяїн», – говорить Сергій Ботез, командир гармати, сержант.

Петро з Канева – сержант у минулому. З 1997-го року служив у Києві, де і отримав звання молодшого сержанта. Його батальйон переїхав до Бердичева. Четвертий рік чоловік живе тут і зараз знаходиться у бригаді на посаді головного старшини.

«Можна сказати права рука командира батальйону охорони, а також заступників управління батальйону охорони. Мені підпорядковані усі солдати, сержанти, старшини, прапорщики, вчусь у них, вони в мене», – говорить головний старшина батальйону охорони, прапорщик Петро Швидкий.

Сержант, на думку військових, має авторитет, до нього прислухаються не лише солдати, а й офіцери. У рамках реформи ЗСУ, розповідає командир бригади, відкрились навчальні центри НАТівського зразка, де сержантам допомагають опанувати свої обов’язки ще краще.

«Проходять там курси лідерства, фахову підготовку і я вбачаю в цьому великий позитив, позитивні відгуки чую від них, що вони дізнаються там багато для себе нового і корисного в своїй справі», – розповів Андраник Гаспарян.

У 26-ій бригаді сержанти керують відділеннями, виконують обов’язки головних сержантів батарей, дивізіонів. Багато з них вже на офіцерських посадах, а це командири взводів і батарей. Абсолютна більшість сержантів артилерійської бригади побували у зоні бойових дій. Офіцери, які починали службу із сержантів, вважає командир, більш досвідчені, бо знають особливості і тонкощі служби, а отже на них можна покластись.

Будьте першим, хто прокоментував "Сержанти: хто вони і що тепер мають святкувати? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*