Житомирська Недільна школа при Свято-Михайлівському кафедральному соборі, де навчається близько 1300 учнів та працюють пів сотні педагогів, отримала обладнання, яке дозволить на 90% знизити ризик інфекційних захворювань.
Це стало можливим завдяки участі навчального закладу у проєкті «Альтернатива є — безпечна школа», ініційованому підприємицею, головою громадської організації «Житомир, зроби голосніше» Людмилою Зубко.
Недільна школа приєдналася до проєкту «Альтернатива є — безпечна школа» на початку серпня. Фахівці Національної експертної групи з інфекційного контролю NEGIC, яких Людмиа Зубко залучила до своєї команди, провели ретельний аудит кожного приміщення школи. На підставі отриманих даних епідеміологи склали перелік обладнання, необхідного для безпечних умов навчання.
31 серпня Людмила Зубко передала усе необхідне обладнання до навчального закладу.
«Коли йдеться про безпеку і здоров’я дітей, дрібниць не буває. Влада, на жаль, виявилась неспроможною системно напрацювати правила безпечного навчання. Саме тому ми з командою фахівців започаткували проєкт „Альтернатива є — безпечна школа“. На прикладі усіх шкіл, які долучилися до проєкту, ми показуємо, як насправді треба готувати навчальні заклади до роботи в умовах пандемії. Ми на крок попереду держави», — зазначила Людмила Зубко.
Серед обладнання, яке епідеміологи рекомендували для Недільної школи при Свято-Михайлівському кафедральному соборі: ліктьові змішувачі, пральна машина, диспенсери, сміттєві корзини з педаллю, дезінфекційні засоби, термометри, гігрометри та інше.
Нагадаємо, раніше Людмилою Зубко спільно з командою фахівців у рамках проєкту «Альтернатива є — безпечна школа» були розроблені «Протоколи загальноосвітнього навчального закладу на період обмежувальних заходів у зв’язку з пандемією COVID-19», які згодом були передані до МОЗ.
Будьте першим, хто прокоментував "Ще 1300 учнів підуть до «безпечної школи» завдяки проєкту Людмили Зубко"