1X FAN models
1xfan manager
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine

Це цікаво: що потрібно знати про бурштин

Бурштин являє собою закам’янілу смолу старовинних хвойних дерев.

Чи знали ви, що бурштин використовують не лише для виготовлення ювелірних прикрас та картин? Насправді він також цінний в оптиці, електриці та навіть медицині.

Запаси бурштину в Україні

Запаси бурштину розміщуються в Рівненській, Волинській та Житомирській області. Залягають вони на глибині, що може сягати 30 метрів і переважно в північних регіонах названих областей.

Житомирські родовища відрізняються специфікою свого розміщення. Вони розміщенні локально, їх багато, але вони не великі.


Унікальність українського бурштину

Він вражає різноманітністю своїх відтінків: жовто-медовий, помаранчево-жовтий, помаранчево-червоний, рожевий і навіть зелений. Зелений бурштин наділений сертифікатом Польської Академії наук. Такий бурштин знаходили і на Житомирщині в родовищі поблизу села Перга, що в Олевському районі.
Ще одна особливість українського бурштину – висока концентрація бурштинової кислоти. Вміст цієї речовини в ньому може сягати 7 %. До прикладу в балтійському бурштині її вміст коливається в межах 3,20-5,28 %, а в білоруському від 3,25 до 9,44 %.


Цінність бурштинової кислоти

Дана кислота є продуктом переробки бурштину. Зовні нагадує білі кристали, а за смаком – лимонну кислоту.
Така речовина виробляється і людським організмом, але якщо він зазнає стресу або інтенсивних фізичних загрузок – виникає її дефіцит. В результаті людина почуває себе втомленою та відчуває занепад сил, працездатність сходить на нуль, а імунітет стає слабким.
Бурштинова кислота здатна стимулювати нервову систему, покращувати функціонування нирок і кишечника. Лікарі призначають її при боротьбі зі стресом або запаленням. Також її вважають антитоксичним засобом. Кислоту використовують у лікування анемії, при радикуліті, хронічних серцево-судинних захворювань, та різних патологіях серцевого м’яза. Корисною вона буде і для тих, хто має запалення щитовидної залози. А ще з її допомогою худнуть. Вона допомагає організму краще виводити шкідливі речовини та прискорює обмін речовин, а також надає енергію для фізичних тренувань.
Людина може отримати її з продуктів харчування: кефіру, витриманого вина, пивних дріжджів, житніх виробів, соняшникового насіння, устриць, люцерни та аґрусу.
Також цю кислоту можна придбати в аптеці, але перед застосуванням краще отримати консультацію у свого лікаря.


Де використовують бурштин

  • в оптиці при виготовленні луп, скелець для окулярів, лінз для мікроскопів;
  • в медицині при виготовленні медичного посуду, приладів та інструментів, які використовують в цілях переливання та зберігання крові;
  • в промисловості – у складі якісних лаків для підлоги, меблів та музичних інструментів присутній розплавлений бурштин;
  • в електроніці виступає в ролі ізолятора в електронній промисловості та галузі приладобудування;
  • в ювелірній промисловості у гарних каблучках, браслетах, намистах;
  • в мистецтві – для виготовлення картин, ікон, статуеток та різноманітних сувенірів.

Тетяна ОВСІЄНКО


Читайте також: Чи буде врегульовано питання видобутку бурштину на Житомирщині?

Будьте першим, хто прокоментував "Це цікаво: що потрібно знати про бурштин"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*