Наприкінці листопада Житомир долучився до ініціативи “Школа героїв”, яка успішно функціонує з 2018 року та передбачає зустрічі дітей віком 14-17 років (старшокласники ліцеїв, гімназій, студенти коледжів) зі спікерами – підприємцями, фахівцями різних сфер, які досягнули певних успіхів в обраній справі та можуть поділитися з молоддю досвідом, дати пораду, направити, підтримати, у тому числі фінансово, на шляху до реалізіції їх ідеї. Керівник цього благодійного проєкту – Андрій Пушкар.
Попередньо такі зустрічі проходили в різних містах країни , а у Житомирі “Школа героїв” вже встигла побувати у ліцеї №26, ліцеї № 22 та ліцеї № 23. Зокрема, журналісти сайту “Житомир таймс” долучилися до заходу 11 грудня.
Проєктом передбачено, що участь в кожній зустрічі беруть 30-50 дітей, які самостійно чи у складі команд презентують спікерам (10 осіб) свої захоплення, ідеї та напрацювання щодо того, яким чином хотіли б реалізуватися професійно у майбутньому. Приміром, у ліцеї № 23 підлітки розповіли, що планують займатися товарним продажем, відкрити заклад, стоматологічну клініку, медичний центр з можливістю закордонного стажування для інтернів, магазин одягу та ін.
У процесі представлення того чи іншого проєкту спікери могли робити нотатки щодо учасників – яка ідея більш імпонує, з ким би хотіли поспілкуватися, надати інформацію. Так само й учасники обирали, з ким протягом відведеного часу хотіли б поговорити більш детально, отримати відповіді на питання.
Важливо, що проєкт “Школа героїв” не обмежуються лише зустрічами, адже спікери , використовуючи спеціальні позначки, можуть зазначити, який рівень та обсяг підтримки – менторство, консультації, стажування, працевлаштування, спонсорство, готові надати певному учаснику надалі. Крім цього, і учасники, і спікери долучаються до спеціальних груп в соцмережах, аби продовжувати взаємодіяти.
За словами представників “Школи героїв” у Житомирі, в подальшому такі заходи проходитимуть щонеділі на базі обласної бібліотеки для дітей та юнацтва по вулиці Університетській (ІІ поверх), а долучитися зможуть всі охочі, хто має ідею і готовий представити її, працювати над втіленням.
“Школа героїв” за період своєї діяльності вже має багато прикладів, коли спікери забезпечують практичну складову втілення ідей, а також беруть на себе фінсову частину. Один із учнів отримав 10 тисяч доларів на розробку безпілотника, стажування і роботу інженера в ІТ-компанії.
Юлія ДЕМУСЬ
Вітчизняні та закордонні, живі або штучні: асортимент і ціни на ялинкових ярмарках у Житомирі (ФОТО)
Ялинка Перемоги, різдвяна атрибутика і виставка хусток у краєзнавчому музеї в Житомирі (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "«Школа Героїв» у Житомирі: хто та як допомагатиме підліткам реалізовувати ідеї (ФОТО)"