В Житомирській області вже працює 63 медичних заклади, які уклали угоди з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) і отримали змогу працювати за новою системою фінансування, тобто отримувати кошти безпосередньо за кожного пацієнта.
Про це сьогодні, 1 листопада, розповіла журналістам в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун під час прес-конференції.
«725 тис мешканців області підписали декларації з сімейними лікарями та педіатрами, а саме у Житомирі близько 64 тисяч уклали декларації зі своїми лікарями, – повідомила Уляна Супрун. – І я вже почула від головних лікарів медичних закладів, що це дозволило їм підвищити зарплату сімейних лікарів і медсестер».
Місцеві чиновники медицини запевнили во Міністра, що сімейні лікарі отримують 16 тисяч, педіатри – 17, медсестри, які з ними працюють – 10 тисяч гривень, при умові, що кожен сімейний лікар підписав декларації з 1800 пацієнтами, а педіатр відповідно з 900.
«Успішно відбувається зміна фінансування охорони здоров’я на первинній ланці, – говорить Уляна Супрун. – Але ми не зупиняємося і наступного року розширюємо Програму надання медичних послуг».
Вже з липня наступного року завдяки Програмі «Безкоштовна діагностика» діагностичні аналізи, призначені сімейними лікарями та педіатрами, будуть для пацієнтів абсолютно безкоштовними, бо будуть фінансуватись безпосередньо НСЗУ. На 6 місяців наступного року в бюджеті на ці потреби вже закладено 2 мільярди гривень.
«Також ми далі розвиваємо програму “Доступні ліки”, – розповіла пані Уляна. – З квітня наступного року доступні ліки будуть фінансуватися так само, як на первинній ланці, за кожного пацієнта Національна служба здоров’я буде платити аптекам напряму».
Також во Міністра пояснила, яким чином буде вирішена проблема заборгованості по заробітній платі медичним працівникам, яка систематично виникає наприкінці кожного року: «Це відбувається через розподіл субвенцій по лікарняним закладам області. Проте багато пацієнтів приїздять лікуватися в Житомир, а гроші отримує район. Коли ми перейдемо вже на вторинній-третинній ланці на нову систему фінансування, то гроші “йтимуть” за пацієнтом, і Національна служба здоров’я буде фінансувати саме ту лікарню, де лікується пацієнт. Тоді не виникатиме таких проблем. Але до того ми вже попрацювали з Міністерством фінансів. В наступні два тижні ми зможемо отримати додаткові кошти. Я думаю, що до кінця цього місяця в Житомирі це питання буде закрите».
Незважаючи на суттєві успіхи медичної реформи в області та місті, проблеми також існують. І одна з головних – це низький рівень вакцинації дітей. Уляна Супрун розповіла, яким чином це питання буде вирішуватись: «В 2019 році буде приділятись особлива увага вакцинації дітей. Ми будемо вимагати, щоб до шкіл не потрапляли невакциновані діти, це є Закон України, це також є спільне бачення і Міністерства охорони здоров’я, і Міністерства освіти».
Діана МІНАЄВА
Будьте першим, хто прокоментував "Медична реформа на Житомирщині: сімейні лікарі будуть отримувати 16 тисяч гривень зарплатні"