Скільки заробили за 2016 рік міські голови Житомирщини?

Зарплатню міських голів Житомирщини важко назвати середньостатистичною. Вона коливається від 59 472 грн. до 230 295 грн. на рік.  В середньому це близько 10,5 тис грн на місяць. Для порівняння прожитковий мінімум у 2016 році складав близько 1450 грн., а середня зарплата по Житомирській області – 4020 грн. Отож: хто отримав найбільше? І як можновладці дивляться на такі свої “скромні” прибутки?

Житомирська область. Зарплати міських голів. Інфографіка | TIMES.ZT

ТОП-5 найбільших зарплат міських голів Житомирщини

Найбільшу зарплату серед міських голів Житомирщини отримав мер Новограда-Волинського Весельський Віктор Леонідович. За 2016 рік він заробив 230295 грн. Чи вистачає йому на життя, очільник міста так конкретно не відповів, але наголосив, що його заробітна плата не найбільша серед мерів України. Віктор Леонідович займає дану посаду з 2015 року. За його словами, з того часу він отримував 100% премію, але цього року мер вирішив преміювати себе у розмірі 75% і депутатський корпус на голосуванні підтримав таку ініціативу.

мер Новограда-Волинського Весельський Віктор Леонідович  | TIMES.ZT

Віктор Весельський

Окрім того міський голова заявив: «Я подивився сьогодні зранку по всіх областях є багато міських голів, які отримують просто навіть менше, що їм передбачено, що в них є інші доходи, то можливо їх і влаштовує. Я не маю ніякого бізнесу, є і сім’я і родина. То я що повинен..?   Якщо у міського голови  чи  в родини є бізнес то недоречно отримувати велику зарплату. Я розумію так, що держава повинна гідно оцінювати заробітню плату у тому числі тих хто працює в органах місцевого самоврядування». Для порівняння середня заробітна плата у працівників сільського господарства в 2016 році  – близько 41000 на рік.

Мер Бердичева Мазур Василь Костянтинович. | TIMES.ZT

Василь Мазур

Наступним у рейтингу є Бердичівський міський голова – Мазур Василь Костянтинович. Його річний дохід складає 195494 грн. Мазур обраний на посаду міського голови Бердичева ще у 2002 році. За 2015 рік він задекларував 140360 грн. Тобто його зарплата зросла на більше, ніж 55 тис.

Мер Радомишля Соболевський Олег Вікторович  | TIMES.ZT

Олег Соболевський

Соболевський Олег Вікторович,  Радомишльський міський голова, заробив за 2016р. –  182846 грн. Був обраний на посаду у 2015 р. Заробітна плата мера – футболіста зросла на понад 100 тис за рік, порівняно з 2015 роком.

Мер Коростеня Москаленко Володимир Васильович  | TIMES.ZT

Володимир Москаленко

4 місце у рейтингу мерів з найбільшими зарплатами посідає Коростенський міський голова Москаленко Володимир Васильович. Його заробітна плата за 2016 рік склала 182473 грн. Своєю оплатою праці міський очільник задоволений. Зарплати членів виконавчого комітету називає «ніщенськими». За його словами це найбільша перепона для людей, які хочуть влаштуватись на роботу до міської ради. Також Москаленко розповів, що зарплати піднімає лише за рахунок премій чи преміальних, але не дивлячись на те, що в Коростені члени виконкому заробляють мало, грудневій сесії затверджено зарплату лише голові: з надбавками та усіма преміями.

Мер Народичів Леончук Анатолій Олександрович  | TIMES.ZT

Анатолій Леончук

Замикає ТОП – 5 найбільших мерських зарплат Житомирщини голова Народицької ОТГ – Леончук Анатолій Олександрович. Його заробіток за 2016 рік – 155 224 грн. Окрім заробітної плати Анатолій Олександрович отримав 4990 грн соціальних виплат на чисте харчування та оздоровився, згідно декларації, на 120грн.

Зарплата мера. Враження міських очільників

Також ми опитали деяких міських голів області та голів об’єднаних територіальних громад.

Мер Коростишева Іван  Михайлович Кохан  | TIMES.ZT

Іван Кохан 

Мер Коростишева Іван  Михайлович Кохан, річна зарплата якого у 2016 склала 131740 грн, розповів, що грошей йому на життя вистачає. Але нарікає на представницькі витрати, які нерідко покриває із заробітної плати. Варто зазначити, що питання підвищення зарплат викликало певний супротив серед депутатського корпусу Коростишева. Щодо свого ставлення  до введення зарплат для депутатів міських рад Кохан зазначив: «Корисним було б створення депутатського фонду задля їх представницького інтересу, а саме: зустрічей з виборцями, допомогою для людям похилого віку чи поїздки в АТО».

Голова Попільнянської ОТГ Олег Олександрович Можарівський  | TIMES.ZT

Олег Можарівський

Голова Попільнянської ОТГ Олег Олександрович Можарівський зарплатою не дуже задоволений. «Нє, ну, канєшно зарплата при нинішніх цінах… а за 2016 рік – та тоді вобше смішна була зарплата. Скільки там у мене середня зарплата була, я вже й не пам’ятаю… Посадовий оклад був 2 тисячі… взагалі мала зарплата була… Зараз посадовий оклад 5 тисяч», – розповідає він. Варто зазначити, що за 2016 рік Можарівський задекларував  132 тис грн. заробітної плати.

Голова Хорошівської ОТГ  Володимир Володимирович  Столярчук  | TIMES.ZT

Володимир Столярчук

Володимир Володимирович  Столярчук, голова Хорошівської ОТГ цілком вдоволений своєю зарплатою, яка у 2016 склала 129391 грн. Окрім того він з позитивом сприймає введення зарплати для депутатів міських рад. «Ставлюся до цього дуже позитивно. У нас є місто-побратим у Польщі і у них депутати отримують заробітну плату за відвідування кожної сесії. Я рахую, що депутатам платити заробітну плату потрібно обов’язково. Це моя така думка, тому що це їх стимулюватиме до робота та відвідування сесій. Депутати після виборів дуже активно працюють, ну а потім трошки інтєрєс до роботи у них падає», – розповідає Хорошівський очільник.

Міський голова Овруча Іван Ярославович Кордун  | TIMES.ZT

Іван Кордун

Міський голова Овруча Іван Ярославович Кордун не задоволений зарплатнею. На відміну від інших своїх колег,  голова ОТГ заявив, що його зарплата після утворення об’єднаної громади не збільшилась: «За зарплату нема поки про що говорити: треба спочатку її добиться. Треба утримати людей по старостинських округах, благоустрій проводити, все інше. Поки рано про що говорить…»

Голова Баранівської ОТГ Анатолій Олександрович Душко  | TIMES.ZT

Анатолій Душко

Анатолій Олександрович Душко, голова Баранівської ОТГ, наразі дуже задоволений своєю заробітною платою.  За його словами, він звик жити бідно.  У 2016 році він заробляв  4600 грн. на місяць. А зараз його зарплата складає 16 000 грн.  Необхідність підвищення зарплатні після утворення ОТГ прокоментував так: «З 1 січня 2017 року ми створили громаду і потрібно було корегувати зарплати, бо, наприклад, директор школи получав 9 тис. грн, Ви розумієте? Коли ми брали на роботу начальника відділу освіти, то він мав получати дещо більше, ніж директор. А з 26 травня 2017 року постановою уряду підняли заробітну плату вдвічі, тому це така, можна сказати, радість».

Окрім того Анатолій Душко категорично проти введення зарплати для депутатів міськради. «Це категорично не можна робити. Мій заступник – одна із 25 осіб, виборола право за рахунок коштів Конгресу Сполучених Штатів знаходитися в Америці. Так от там, середня зарплата – 45 тисяч на рік, а конгресмен отримує – 11 тисяч! Є професії, громадська робота, яка порівнюється із подвигом, а у нас є такі депутати, яких потрібно гнати із депутатства. Бо дехто очолював партійний список і ніколи не став би депутатом, а став за рахунок якогось партійного бренду або за рахунок того, хто на мажоритарні набрав голоси… Якщо ще платити депутатам зарплату, то вони з ума посходять», – розповідає він.

І наостанок. Міський голова Житомира Сергій Іванович Сухомлин отримав у 2016 р. найменшу заробітну плату. Згідно декларації вона склала 59472 грн на рік.

Аліна ДОМБРОВСЬКА

Сергій ЯЦИК

Будьте першим, хто прокоментував "Скільки заробили за 2016 рік міські голови Житомирщини?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*