“Службова недбалість водоканалу” – міський голова Житомира назвав винуватця аварії на головній каналізаційній насосній станції

Скиди в житомирську річку Тетерів через аварію не припиняються й по сьогодні. Вся справа в зношених насосах, які намагаються відремонтувати й тимчасово встановлюють на головній каналізаційній насосній станції. Проте старе обладнання немає ніякої гарантії, тому й не дивно, що вчора, 9 серпня, під час встановлення першого просушеного насоса на ГКНС він пропрацював лише кілька годин і знову вийшов з ладу. 

Голова Житомирської міської ради Сергій Сухомлин вже висловив свої припущення щодо причин аварії:

“Цій станції вже близько 48 років, і вже багато років вона працювала фактично в передварійному стані. Тільки рік тому ми знайшли можливість в рамках проєкту світового банку та грантових коштів, які надав нам уряд Словенії, розпочати повну реконструкцію головної каналізаційної насосної станції. Я ще два роки тому казав, не дай бог, зупиниться ця станція, то може зупинитися все місто.

Тут, на будівельному майданчику, вже прийшла нова автоматика й насоси. Справа йшла до того, щоб до кінця року ми змогли запрацювати в новій ГНСК, але в п’ятницю сталася ця аварійна ситуація. Тут сьогодні працювала вже комісія, яка розслідує, що спричинило аварію. Перш за все це неузгодженість підрядних робіт та контролю з боку водоканалу. Такі складні роботи не можуть проводитися одним підрядником, навіть якщо в них є технагляд. Це повинна все ж бути робота водоканалу. В проєкті робіт все було вказано, що потрібно робити, щоб убезпечити від такої аврійної ситуації, але цього не було зроблено. Відсутність комунікації та службова недбалість з боку водоканалу, я думаю, це головна причина”.

Міський голова також зауважив, що зараз головне в першу чергу ліквідувати аварію та наслідки, наступне – робота по екологічним напрямкам для того, щоб відновити баланс. 

“Це будуть і додаткові кошти на зариблення, і ряд інших заходів, які нам рекомендує екологічна інспекція. Сьогодні о 14 годині виїжджає ще один насос з Обухова, який там знаходився на обслуговуванні. О 6 ранку знайшли ще один насос під Рівним на атомній станції, його також везуть на обслуговування”. 

Нагадуємо, що через монтаж насосів можливе відключення води у всьому місті

“Вчора був встановлений насос. Він декілька годин попрацював і просто вийшов з ладу. Це вже старі насоси, які після цієї підсушки не можуть гарантовано працювати. Нове обладнання й нова насосна група вже на нашому підприємстві, але треба кілька тижнів для того, щоб їх підготувати й встановити. Тому цю аварійну ситуацію ми вирішуємо таким чином, що старі наоси підсушуємо й шукаємо по Україні. Знайшли ще в Херсонській області, але це все час”, – зауважив Сергій Сухомлин.  

Міський голова також запевнив, що в річці постійно виміряється рівень кисню, який падає:

“Додатково спускається вода з Денишів для того, щоб трохи збільшити течію і рівень кисню. У нас там зараз нормальні запаси води у водосховищах. Також будуть проводитися роботи по аерації води. Комісія працюватиме тиждень, і цього цілком достатньо, щоб виявити всі причини”

Щодо додаткових витрат через аварію на головній каналізаційній насосній станції в міськраді розповіли, що поки ще не рахували.

“Поки що ми не рахуємо, це все коштами водоканалу закривається. Це невеликі суми. І тут я хочу подякувати всім – і Рівненській атомній електростанції, і Обухову… Ми навіть зараз не говорили про кошти, вони просто допомагають для того, щоб запустити місто й не відключати Житомир від води, – сказав Сергій Сухомлин й запевнив, – для модернізації станції це не критично”.

Будьте першим, хто прокоментував "“Службова недбалість водоканалу” – міський голова Житомира назвав винуватця аварії на головній каналізаційній насосній станції"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*