На початку нового 2022 року сміттєпереробний завод у Житомирі запрацює у тестовому режимі. Незабаром до міста має прибути обладнання, аналогів якому немає в Україні.
«Вчора з Хорватії виїхало 16 фур устаткування, необхідного для переробки та сортування сміття. Це основна лінія, яка сортуватиме органіку, пластик, папір та іншу вторинну сировину. Процес включатиме компостування та переробку в RDF-паливо. Компост високої якості можна буде використовувати як добриво для рослин», – говорить заступник директора ТОВ «Ґрін Бін Україна» В’ячеслав Білоцький.
Завод працюватиме в автоматичному режимі. Вже наступного тижня персонал, який обслуговуватиме та контролюватиме систему пройде навчання під керівництвом хорватських інженерів. Загалом установка обладнання та його запуск займуть два місяці. Спочатку, у січнізавод запрацює у тестовому режимі, а вже у лютому прийматиме на переробку сміття.
Наступним кроком міська влада планує побудувати у Житомирі ТЕЦ, яка спалюватиме RDF-паливо від майбутнього сміттєпереробного заводу. Це б допомогло суттєво скоротити використання газу комунальним підприємством «Житомиртеплокомуненерго».
«Спалювання 40 тис. тонн RDF – палива замінить ще 30 % використання газу по місту, – зазначає міський голова.
Вартість будівництва такої станції, за розрахунками німецької компанії, становить близько 38 млн євро, а термін окупності складатиме 7 років.
«У нас вже є пропозиції від приватних інвесторів. Система обладнання на 20 % очищуватиме повітря. На станції буде система моніторингу викидів. Така опція є обов’язково. Дані в режимі онлайн передаються на європейський центр моніторингу».
Чи розв’яже це екологічну проблему у місті поки точаться суперечки між екологами. А от фінансову проблему точно вирішить, оскільки заощаджуватимуться бюджетні кошти і стримуватиметься зростання тарифів та сум у платіжках житомирян.
Нагадаємо, що у Житомирі зросли ціни на вивезення сміття.
Будьте першим, хто прокоментував "Сміттєпереробний завод у Житомирі запрацює уже в січні. Спочатку у тестовому режимі"