Сьогодні Міжнародний день без дієт: продовжуємо жувати!

Сьогодні, 6 травня, світ відзначає Міжнародний день без дієти, мета якого привернути увагу до проблеми наслідування фізичним ідеалам з обкладинок журналів чи екранів телевізору.  

День без дієт був заснований Мері Еванс Янг у 1992 році. Вона була директоркою Британської  антидієтичної кампанії Diet Breakers, і свого часу сама вилікувалася від анорексії. Вона вирішила запровадити кампанію після перегляду  телепередачі, де жінки розповідали про те, як вшивають свої шлунки. А також коли дізналася, що 15-річна дівчинка скоїла самогубство, бо вважала себе товстою. 

Тоді Мері вирішила, що хтось повинен зупинити це «криваве безумство», і організувала пікнік у своєму будинку. З 1993 року День без дієт почали відзначати в Австралії, Канаді, Англії, Німеччини, Новій Зеландії, Норвегії, Росії, Південній Африці, Сполучених Штатах Америки та багатьох інших куточках Землі.

Існує величезна кількість різноманітних дієт, які обіцяють приголомшливий результат, але які не попереджають про шкоду, яку можна отримати для здоров’я. Найбільш безглуздими є дієти, які спонукають цілий тиждень їсти одні яблука чи пити воду. Нам обіцяють, що начебто таке харчування допоможе за короткий час досягти омріяних форм, а потім… А потім можна повернутися до колишнього способу життя, і при цьому залишатися струнким, як під час дієти. Проте, це цілковита маячня, якою б не була дієта, попередня вага повертається, а іноді ще й з в неприємним бонусом у вигляді додаткових зайвих кілограм. Тобто, такі дієти не лише не допоможуть скинути зайву вагу, а ще й наділять додатковими кілограмами. 

Ви повинні розуміти, що для того, щоб безпечно схуднути, потрібно змінити ваш раціон харчування, в цьому може допомогти дієтолог, який пояснить, чого не вистачає організму, а чого навпаки забагато, а ще потрібно займатися спортом, інакше гарних, а головне безпечних,  результатів не досягти.

Чому світ проти дієт?

  • Тривала сувора дієта призводить до браку мікроелементів, а нам потрібні калій, кальцій, залізо, цинк, марганець, селен та багато інших мікроелементів, які можна отримати лише із повноцінного різноманітного раціону. 
  • У деяких людей, раціон яких складає 800 калорій, можуть згодом з’явитись камені в жовчному. 
  • Коливання ваги у середньому віці може призвести до серцево-судинної хвороби та навіть передчасної смерті.
  • Дієти — це дорого. Спеціальні дієтичні продукти чи добавки коштують не малі гроші,  але гарантії на успішний результат ви не отримаєте. 
  • Люди, що сидять на дієтах, інколи не можуть ні про що інше думати, як про їжу, з ними неможливо говорити про щось ще. Така поведінка лякає інших, адже ставить під сумнів ваш здоровий глузд.
  • Дієта не зробить вас такою ж красивою, як модель з обкладинки журналу. Не зобов’язані худнути до кісток, щоб бути привабливою.
  • Дієти не сексуальні. Немає такого чоловіка, який залюбки дивився б на те, як ви нещасні їсте селеру. А от заняття фізичними вправами можуть привабити більше.
  • Дієти можуть призвести до розладів харчової поведінки. Це може бути анорексія, булімія, неконтрольоване поглинання їжі, нав’язлива ідея постійно займатися фітнесом або, ще гірше, ви просто почнете боятися їжі. 
  • Під час дієти ви можете бути зовсім без енергії, постійно почувати себе кволим та стомленим. 

Але це не означає, що людина з зайвою вагою повинна просто змиритися з цим фактом і не прагнути до здорової ваги. Ожиріння теж дуже небезпечне для здоров’я. 

Ще раз наголошуємо, щоб ефективно схуднути і залишитися здоровим, потрібно правильно змінити раціон харчування та давати організму фізичні навантаження. А щоб правильно все зробити, краще залучитися допомогою дієтологів, санологів та фітнес тренерів, а не порадами від блогерів. 

А ще дуже важливо навчитися приймати себе такими, якими ви є, любити себе та піклуватися, і пам’ятати, що ідеалу не існує.  

Будьте першим, хто прокоментував "Сьогодні Міжнародний день без дієт: продовжуємо жувати!"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*