Сьогодні Всесвітній день поширення інформації про аутизм

П’ятниця, 2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм. Традиційно у цей день в Україні та інших країнах світу одягаються у блакитне, влаштовують акції та флешмоби, щоб привернути увагу до цієї проблеми та підтримати людей з захворюванням.

День поширення інформації про аутизм створений для того, щоб увесь світ знав про розлад та його особливості. Символами дня є блакитний колір та пазли. Говорити про цю проблему, як самостійну, почали наприкінці 30-х років минулого століття. З того часу вдосконалили методи лікування та діагностики. 

Людям з аутизмом складно комунікувати з навколишнім світом та спілкуватися з іншими людьми. Аутизм не лікується, але якщо вчасно помітити проблему, таким людям можна допомогти, вони будуть більш адаптовані до життя. 

Зазвичай, перші ознаки розладу проявляються у дітей до трьох років, якщо батьки помітили їх, варто звернутися до фахівців:

  • дитина різко реагує на голосні звуки
  • уникає спілкування, не хоче гратися  з іншими дітьми чи дорослими
  • зациклюється на одній іграшці,
  •  повторює лише один і той самий рух,
  • не повторює звуки і слова,
  • довго не говорить

Батьки особливих дітей наголошують на тому, що аутизм – це не хвороба, а розлад, який несе за собою порушення розвитку. Крім того, не в усіх випадках аутисти мають низький інтелект, досить часто такі люди мають виняткові здібності. 

Відомі люди з аутизмом

Серед відомих та геніальних вчених також були аутисти. Існує думка, що одному із найвизначніших фізиків 20 століття Альберту Ейнштейну було складно спілкуватися з іншими людьми, він погано навчався в школі, не міг виразити свої думки. Вчений не лише не любив спілкуватися, а й не міг терпіти дотики від людей. 

 Австрійський музикант та композитор Вольфганг Моцарт також був аутистом. Він не міг виражати свої емоції за допомогою міміки, мав стереотипні рухи руками та ногами, мав чутливий слух, інколи різкі звуки завдавали йому болю

Вважається, що англійський науковець, що створив теорію еволюції, Чарльз Дарвін страждав аутизмом. З дитинства йому подобалася самотність, з іншими людьми він спілкувався переважно письмово. А ще він полюбляв колекціонувати різні предмети.  

Один із найвпливовіших режисерів в історії кінематографу Стенлі Купер мав аутичні розлади. Часто на знімальному майданчику сценарист грубо поводився та дуже зациклювався на дрібницях. 

Колишній президент США Томас Джефферсон хворів на аутизм. Йому складно вдавалося спілкування з людьми та виступи перед аудиторією. а гучні звуки викликали в нього роздратування.

Будьте першим, хто прокоментував "Сьогодні Всесвітній день поширення інформації про аутизм"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*