Сонячні опіки: як діяти, чим варто обробляти шкіру, а про що слід забути

Літо,  сонце – чи не найкращий час для засмаги. В гонитві за гарними фото у купальнику, прагненням мати ідеальний колір шкіри, ми інколи забуваємо про заходи безпеки, і отримуємо сонячні опіки. В народі існує безліч варіантів, як діяти в такій ситуації, проте такі методи не те, що не допомагають, а інколи й шкодять. Аби ви були здорові, ми зібрали поради від дерматологів.

Що таке засмага та сонячний опік? Засмага – це коли шкіра намагається захиститися від шкоди ультрафіолету, сонячний опік – це опік, отриманий від впливу ультрафіолету. Він може розвиватися повільно, в середньому 4-6 год, тому ви й не відразу зрозумієте, що отримали опік, лише згодом проявляються такі симптоми як почервоніння, набряки, біль та навіть пухирці.

Як діяти при сонячному опіку?

  • Спершу сховатися від сонця в затінок чи приміщення. Якщо з’явилися симптоми перегрівання, змочіть шкіру прохолодною водою, прийміть холодний душ чи ванну, щоб полегшити біль. Потім обережно витріться рушником, і нанесіть зволожуючий крем, аби полегшити сухість. Обирайте крем, до складу якого входять алое або соя. Також можна застосувати крем з гідрокортизоном, але уникайте продукт, який містить каїн, адже це може роздратувати шкіру.
  • Більше пийте води, це допоможе запобігти зневодненню.
  • Якщо відчуваєте нестримний біль, можна скористатися знеболюючим – парацетамол, аспірин чи ібупрофен.
  • На 2-4 добу можуть з’явитися пухирці, тому слід зробити стерильну пов’язку з такими антисептиками як бетадин, хлоргексидин, декасан, октенісепт або водорозчинними кремами. Будьте уважні, якщо з’явилася висока температура, біль не вщухає, пухирців багато і вони великих розмірів, не гайте часу, зверніться до лікаря.
  • Намагайтеся уникати сонця, поки все не пройде. Одягайте на тіло речі  з натуральних тканин.
  • Щоб організм краще відновлювався, можна їсти продукти, які багаті на фолієву кислоту і каротиноїди: броколі, шпинат, печінку, моркву, перець, смородину.

Чим не можна обробляти шкіру після опіку, а чим дозволяється?

  • жирними кремами, пінами, оліями та іншими жирними речовинами.
  •  дексапантенолом
  • олією, жиром (рослинним чи тваринним), сечею, зубною пастою, спиртовими розчинами

Обробити пошкоджену шкіру можна:

  • такими водорозчинними препаратами,  як тримістин, пантестин, мірамістин.
  • через 5-6 діб можна користуватися жирними кремами, мазями, вітамінними зовнішніми препаратами, пінними засобами.

Щоб не отримати сонячних опіків, намагайтеся не перебувати на сонці довгий проміжок часу, особливо в час пік – з 12 до 16, користуйтеся сонцезахисним засобами, захищайте від сонячних променів голову, носіть сонцезахисні окуляри з фільтрами проти ультрафіолету. Пам’ятайте, що це ваше здоров’я,  а не лише косметична проблема. 

 

Нагадаємо, Як отримати гарне засмагле тіло – і не перетворитися на сухий пергамент

Будьте першим, хто прокоментував "Сонячні опіки: як діяти, чим варто обробляти шкіру, а про що слід забути"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*