Більшість українців не задоволені діями влади, які спрямовані на боротьбу з COVID-19. Водночас, громадяни підтримують введення штрафів за перебування в громадських місцях без маски. Громадяни України погоджуються з введенням карантину «вихідного дня», але переважна більшість не очікує результативності. Про це повідомила соціологічна група «Рейтинг», яка провела опитування серед повнолітнього населення України 15-17 листопада.
Серед 3000 обраних респондентів, 62% досить часто слідкують за новинами про коронавірус, 20% – інколи, 11% — рідко. А 7% навідріз відмовляються слідкувати за COVID-новинами. Про те, яка ситуація відбувається з пандемією, більше слідкують старші люди та жінки.
- 48% погоджуються із прийнятими владою заходами, щодо боротьби із коронавірусом. 24% вважають їх надто м’якими, 11% — дуже жорсткими.
- Майже 70% опитаних хвилюються, щоб ніхто з близьких не захворів на “корону”, а от вдвічі менша кількість людей переймаються за себе.
- Діяльністю президента України Володимира Зеленського у боротьбі з пандемією COVID-19 не задоволені 60%, Голови ВР Дмитра Разумкова – 48%, задоволені – 33%, ще 18% не змогли визначитися. Що стосується прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, задоволені лише – 23%, 18 % – не визначилися, і 60% – не задоволені. Найбільше українці не задоволені роботою Кабміну – 67% , Верховної ради – 72% та діяльністю поліції – 51% . Діяльністю Міністра охорони здоров’я Степанова задоволені 32%, 55% — не задоволені
- 75% опитаних погоджуються із введенням штрафів за перебування у громадських місцях і транспорті без масок, 24% — проти. Варто відмітити, що частіше “за” штрафи – жінки і старші люди.
- 83% українців стверджують, що майже постійно одягають захисну маску, 14% — інколи, ще 3% — майже не носять. Досить часто дезінфекцію рук проводять – 70%, 23% — рідко, 6% — не дезінфікують. Лише 14% майже на постійній основі користуються захисними рукавицями, 33% — інколи або рідко, 53% — ніколи. Проте, масками почало користуватися значно більше людей, порівняно з березнем. З 58 % зросло до 83%, а от рукавицями знизилося – з 38% до 14%.
- Щодо карантину «вихідного дня», половина опитаних підтримують, стільки ж проти. Але тільки 35% очікують, що він допоможе зменшити кількість заражених, 62% в це не вірять.
- Проте, 61% виступають проти запровадження «жорсткого карантину» (локдауну), (36% підтримують). Водночас, на його ефективність сподіваються більше, ніж на «карантин вихідного дня», 55% думають, що завдяки локдауну поширення коронавірусу зменшиться, 42% – вважають інакше.
- 81% опитаних вважають за потрібне виділення коштів на будівництво мобільних госпіталів, 15 – не бачать сенсу. Крім того, 81% українців погоджуються з тим, що підприємцям потрібна компенсація за вимушений простій через карантинні обмеження, ще 17% – проти.
- 48% підтримують ініціативу використання коштів спеціального фонду боротьби з коронавірусом на будівництво доріг, а 50% — не підтримують.
Будьте першим, хто прокоментував "Соціологічне опитування: українці проти «жорсткого карантину», але підтримують штрафи за не носіння масок"