SpaceTechFest в ЖДТУ: як пройшов фестиваль та чим дивували гостей (ФОТО)

29 вересня до Житомирського державного технологічного університету завітала величезна кількість людей. Приводом тому став SpaceTechFest, який вже другий рік поспіль зустрічає житомирян та гостей міста.

На фестивалі охочі могли відвідати різноманітні локації, що розкинулись по території всього ВУЗу. Кожен міг знайти щось цікаве для себе. На гостей чекали виставки, лабораторії, експерименти, ігри, презентації, фото-сушки, фото-зони, дискусії, лекції, різноманітні активності та навіть планетарій.

Діти могли своїми руками зробити невеликі сувеніри, отримати подарунки за участь в підготовлених завданнях, а на деяких локаціях на них чекали безкоштовні гостинці,  приємні дрібнички та аква-грим.

Для тих, кому подобається англійська, була підготовлена аудиторія з приємною атмосферою, іноземними хітами, що лунали з колонок та цікавими і пізнавальними завданнями.

Гостям заходу неймовірно сподобався симулятор – тренажер Житомирського тролейбусу. Охочі могли приміряти на себе роль водія та кермувати тролейбусом вулицями місця не відходячи від монітору комп’ютера. І це все ─ знайомими житомирськими маршрутами.

Не тільки дітей, але й дорослих неймовірно вразив авіа-тренажер, зроблений по типу вертольоту. Сівши в кабіну та тримаючи в руках кермо, відвідувачі отримували відчуття реального польоту.

Багато прихильників зібрала біля себе й локація з окулярами віртуальної реальності.

На локаціях була розміщена величезна кількість роботів, від самих звичайних до креативно-неймовірних від робота-щупальця, робота, що з радістю розмішає вашу каву до сучасних дронів.

Малеча оцінила можливість побавитись з конструктором LEGO та сфотографуватись зі справжньою військовою зброєю.

На подвір’ї перед університетом розташовувався парк військової техніки.

Багатьох відвідувачів зібрала виставка вибухівок. Хлопці з зацікавленням тримали їх у руках та розпитували військових про особливості кожної.

На локаціях з експонатами військового інституту були представлені сучасні засоби озброєння українського виробництва,  безпілотні комплекси, засоби радіомоніторингу. Гості фестивалю могли побачити на практиці як потрібно обробляти космічні знімки, щоб щось на них побачити.

Популярним серед гостей фестивалю був планетарій, що розміщувався в бібліотеці університету. Школярі і зовсім маленькі діти виходили звідти з неймовірними емоціями. Вони були приємно вражені та хотіли потрапити туди знову.

У лабораторії лідерства бажаючі мали змогу пройти тестування на визначення лідерських якостей, переглянути мотивуючі відео ролики про видатних особистостей , виразити своє бачення якостей лідера у невеличкому проекті, а також прийняти участь у дебатах на тему «Яка має бути Україна – демократична чи авторитарна». Своїми враженнями поділився студент – магістр ЖДТУ Дмитро Ткачук, який брав участь у проведенні дебатів.

«У дебатах брали участь учні 11-го класу, що завітали на фестиваль з міста Бердичева. Процес перебування в лабораторії лідерства їм дуже сподобався, вони палко висловлювали свої думки під час дебатів, долучались до командних завдань та були в захваті від всього того, що відбувалося в університеті», – розповів він.

На фестиваль приїхала величезна кількість школярів, для яких важливим є питання майбутнього вступу до університетів та успішного складання ЗНО.

Майбутні випускники шкіл та коледжів, а за бажанням і їх батьки могли відвідати круглий стіл «Особливості ЗНО-2019». До ЖДТУ спеціально завітала заступник директора регіонального Вінницького центру оцінювання якості освіти (ВРЦОЯО) Марцева Людмила, доктор наук та професор. Вона й проводила зустріч з одинадцятикласниками, розповідала про особливості ЗНО та вступної кампанії наступного навчального року.  

Під час фестивалю в стінах університету також пройшло підписання «Технологічного Пакту для розвитку жінок в STEM компаніях». Під час конференції з даного приводу, ректор ЖДТУ, Віктор Валерійович Євдокимов, повідомив цікаву інформацію про відносини між університетом та Державним космічним агентством України.

«Ми співпрацюємо з Державним космічним агентством України. Його представники сьогодні завітають на фестиваль. Відбудеться нарада. Всі технічні моменти відпрацювали до цього, а також ми підписали договори про співробітництво з даним агентством. На базі університету створять ситуаційний космічний центр, який має бути дуже потужним для області. Ми отримаємо відповідні ресурси і доступи до супутників, які можна буде використовувати в наукових дослідженнях і в навчальному процесі. А власне зараз йдуть перемовини і ми направили всі необхідні листи про те, щоб Державний космічний центр України переїхав до міста Житомира. Ми вже навіть знайшли приміщення і маємо велику надію, що саме так і трапиться, і Державне космічне агентство і центр переїдуть сюди. Історично так склалося, що в Україні ми є найближчими до цієї теми. Колись ще професор Борис Борисович Самотокін, колишній ректор університету, започаткував кафедру відповідну, яка сьогодні носить його ім’я та займається безпосередньо космічною тематикою до сьогодні. Тому така співпраця для нас є дуже важливою. Ситуаційний центр, який ми відкриємо, буде необхідний для моніторингу обласної державної адміністрації і міста, для нас як для науковців і для представників бізнесу», – сказав він.

Щодо SpaceTechFest загалом, то ректор ЖДТУ відзначив, що в цьому році фестиваль став всеукраїнським, адже до нього долучилися компанії з міста Дніпра, Вінниці, Харкова та Києва.  

Абсолютно всі відвідувачі фестивалю були під приємними враженнями, активно брали участь у всіх підготовлених активностях, відвідували всі локації та ділились між собою інформацією про найбільш цікаві місця і те, що вразило найбільше.

вои

Кілька школярів відверто розповіли, що дуже хочуть навчатися саме в ЖДТУ, а інші казали, що неодмінно приїжджатимуть на фестиваль знову – з року в рік.

Тетяна ОВСІЄНКО

Будьте першим, хто прокоментував "SpaceTechFest в ЖДТУ: як пройшов фестиваль та чим дивували гостей (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*