«Стираємо бар’єри» або творчі заходи для вихованців дев’ятої школи

Стираємо бар’єри
Стираємо бар’єри

На території КНЗ “Житомирської спeціальної загальноосвітньої школи-інтeрнату” відбулося декілька заходів до свят дня художника (08.09), до дня психічного здоров’я (10.10) та просто спортивне свято (06.09).


Як нам повідомила директор спецшколи Світлана Лесик, ці заходи було реалізовано за грантові гроші від Житомирської обласної адміністрації. Ці проекти відбулися не просто так, не для того, щоб розвеселити школярів, а з високою виховною ціллю. Реалізаторами свят стали молодіжні громадські організації «Арт-Село» та «Street workout». У проектах брали участь як і учні спеціалізованої школи, так і учасники та учні організацій. Саме таким чином, відбулося те, чого прагнули реалізатори  – були стерті всі грані, всі діти малювали, грали, займалися спортом на одному рівні.

Першим відбувся захід за участі «Арт-Село», це був перший етап реалізації творчого проекту. Зі слів директора навчального закладу, цей проект заплановано тривалістю на один місяць. Протягом цього терміну будуть постійно проводитися майстер-класи від художньої студії. Сама студія відома тим, що завжди приймає участь у благодійних акціях та аукціонах, тут не просто займаються малюнком, вивченням образотворчого мистецтва, розвивають творчі здібності, а й займаються арт-терапією. А так, як в інтернаті навчаються діти з особливими освітніми потребами, то це просто чудова ідея і метод цікаво і позитивно впливати на психоемоційний стан дітей.

Сам проект називається «Подорож у «Країну мистецтва». Його основними ідеями та цілями є:

  • Зблизити, поставити всіх дітей на один рівень. Показати, що творчість зближує, що вона стирає всі кордони, заборони, обмеження заради благої цілі – творити, і надихати всіх навколо.
  • Арт-терапія як образ ідеалізації здоров’я, об’єкт впливу. Вона допомагає краще відобразити, що відбувається у людини на підсвідомому рівні.
  • Розкрити глибинні творчі ресурси, розвивати творчий потенціал учнів закладу.
  • Практикувати колективну діяльність з дітьми різних вікових категорій та з різними рівнями навичок.
  • Привернути увагу суспільства.

Дуже цікавим елементом проекту є розмальовування стін школи. Всі разом, учні, учасники студії, вчителі розписували стіни різноманітними малюнками у стилі петраковського розпису з елементами народного стилю. Як зазначила Світлана Лесик на своїй сторінці у Facebook: «Фахівці у сфeрі психічного і психологічного здоров’я нeодноразово радили змінити простір, в якому більшу половину свого часу проводять наші учні, зробити його таким,що нeсe eмоційнe розвантажeння». Так, як сама будівля, у якій знаходиться шкільний заклад є пам’яткою архітектури 19 століття, то і розписи будуть зроблені у відповідному стилі, все виглядатиме дуже гармонійно, та психоемоційно розвантажуватиме вихованців школи.

Результатом проекту були сумісні малюнки, гарні, яскраві роботи в різних техніках. І, як додала директор закладу, важливо відмітити, що всі роботи були виконані на одному рівні, як і дітьми з порушеннями, так і з звичайними дітьми однолітками. Всі однаково були активні, веселі, з радістю приймали участь. Діти дуже зблизились, здружились за період творчого процесу настільки, що деякі навіть проводжали гостей зі слізьми на очах. А це і є дійсно той бажаний результат, якого добивалися!

Наступним відбулося спортивне свято, що було завершенням олімпійського тижня. Відбулося нагородження найкращих учасників Олімпійського тижня за участі Сержа Логвиненка, заступника начальника Житомирського регіонального центру з ФКіС інвалідів «Інваспорт». Разом з директором школи Світланою Лесик вони вручили грамоти переможцям Кубків Житомирської області з таких видів спорту як теніс та легка атлетика. Також відзнакою нагородили вчителя фізичної культури Погорільця Бориса Олеговича.

Протягом усього свята виступали учасники «Street workout» та «Bisons». Вони показували свою майстерність, різноманітні номери, трюки, показуючи цим, що здоровий образ життя та спорт – це дійсно здорово. І справді, діти були в захваті, вони з захопленням спостерігали за кожним рухом виступаючих.

Учні також були залучені до дійства, їх було запрошено до участі в конкурсах. Всього було конкурси: для хлопчиків, на віджимання, та для дівчат на тривалість планки. Діти залюбки подалися до участі в конкурсах, та всі отримали подарунки за участь. Участь брали як і спортсмени школи, так і звичайні школярі.

Свято завершилося на дуже позитивних нотах, організатори, учасники молодіжної організації дійсно «запалили» публіку, всі посміхалися, веселилися, а потім запросили зробити загальне фото.

Директор спецшколи додала, що додатково будуть проводитися майстер класи з аквагриму, ліпки з глини, наукові шоу тощо. Дані уроки будуть проводитись протягом жовтня, тричі на тиждень, і все це за рахунок коштів гранту.

Дивлячись на реакцію школярів щодо таких заходів, можна зробити висновки, що дійсно варто і потрібно більше таких моментів, майстер-класів, візитів, адже очі дітей сяють від задоволення, а самі хлопці та дівчата сповнені духу, активності та позитиву! А позитивні емоції – це панацея від усіх хвороб та шлях до успіху!

Катерина МАЧУЛЬСЬКА

Будьте першим, хто прокоментував "«Стираємо бар’єри» або творчі заходи для вихованців дев’ятої школи"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*