Транспорт, освіта, торгівля і covid-19 у Бердичеві: обмеження можуть бути суворішими (ВІДЕО)

Погіршення епідеміологічної ситуації у Бердичеві відбивається на всіх сферах його життя. Про це говорили на засіданні міської комісії з питань ТЕБ та НС. Найперше це стосується громадського транспорту.

«На сьогодні в місті здійснюються пасажирські перевезення в режимі спеціальних нерегулярних перевезень. Десять перевізників заключили договори на перевезення з закладами освіти, медицини, водоканалу, комунсервісу та інших комунальних підприємств. На сьогодні з 70-ти маршрутних засобів їздить по маршрутам 22. З них 6-ий маршрут – 4 автобуси, 1-ий маршрут – 6, 10-ий – 4, 2-ий – 4, 4-ий – 2, 5-ий і 14-ий теж є. Залишається без автобусів 9-ий, 7-ий і 8-ий маршрути. Все, що могли, по перевезенням зробили. З усіх перевізників відмовився виїхати за маршрутами  Автопарк, ПП Муковоз, ПП Мирончук і ПП Васенко», – розповів Руслан Квятківський, керівник управління ЖКГ Бердичівської ОТГ.

У представника поліції очільник Бердичівської ОТГ Сергій Орлюк питає: які у них вимоги до перевізників?

«У нас вимоги взагалі мінімальні. Ми закриваємо очі на все, головне щоб люди возили, перевозили. З перевізниками треба говорити, щоб вони випускали більше маршруток, бо коли година пік, автобуси знову переповнені.  Ніяких паспортів на перевезення ми не вимагаємо. В нас є копії всіх договорів», – каже Олександр Суворов, заступник начальника сектору реагування патрульної поліції Бердичева.

Журналісти уточнюють у нього, чи 11-го березня виписували правоохоронці  штрафи на перевізників, чого вони і перестали різко їздити? Чоловік це спростовує, каже, не виписували штрафів.

Сергій Орлюк на це додає: на той момент ще не було договорів між перевізниками і комунальними підприємствами і до 12-ої години 11-го березня не думали, що питання так жорстко постане.

«У нас є соціальне таксі, – розповідає міський голова, –  Воно возить 2-3 людини на тиждень, зараз треба посилити його роботу. Водій отримує зарплату, він повинен її відробляти. Користуватись таксі мають право люди з вадами опорно-рухового апарату і люди з вадами зору, яким треба помічник, щоб допомогти рухатись».

Наполягає голова громади і на тому, щоб людей за можливості відправити у відпустки.

«Це стосується людей з організацій, які не несуть стратегічного значення, по можливості відправляти у відпустку на 2 тижні. Це підприємства, які підпорядковані виконкому, так само зробити у структурних відділах. Є відпускні, є за що жити, не дай Бог – лікуватись. Це скоротить кількість людей, контакт між ними і водночас не паралізує роботи зовсім», – каже Сергій Орлюк.

Під час засідання комісії він запропонував розглянути можливість забору матеріалів на ПЛР-тестування у віддалених куточках міста у всіх сімейних амбулаторіях. Адже не відомо, як їздитиме громадський транспорт в місті далі, змусити їздити перевізників не можуть, це добровільне бажання.

Керівник міського управління освіти Валентина Адаменко розповіла: всі дитячі садочки, а їх 14, працюють у звичайному режимі. Проте відзавтра 3 групи у 5-му ДНЗ закриють на карантин. «За оперативними даними, у садочку хворіють на «ковід» 20 працівників і 4 дитини. Усі школи ж перебувають на змішаній формі навчання, 5-11 класи навчаються дистанційно, учні 1-4-их класів знаходяться у школах на основному навчанні. Проте 8 класів з початкової школи перейшло на дистанційну форму навчання, 7 з них – за заявою батьків, 1 – у зв’язку із захворюванням дитини. Хворіє 40 вчителів і 9 дітей загалом», – повідомила вона.

Якщо частина батьків наполягає на відвідуванні дітьми школи, розповіла Валентина Адаменко, з них формують класи, котрі відвідуватимуть навчання в школі. Разом з тим результати опитувань батьків показали, що ті хочуть, аби діти максимально відвідували школу. Зараз 80% учнів 1-4-их класів ходять до школи, лише 20% через поважні причини її не відвідують.

Говорили у міській раді і про торгівлю та дозвілля в умовах погіршеної епідеміологічної ситуації в Бердичеві.

«Заходи обмежувальні не є популярними. Але вони спрямовані на те, щоб зменшити захворюваність на коронавірус. Від того, як ми всі разом будемо виконувати ці заходи, ми будемо мати і картину захворюваності на нашій території.

На території Центрального ринку, на інших ринках як відвідувачі, так і окремі підприємці нехтують вимогами. Тільки за останній тиждень нашими працівниками складено 17 протоколів на порушників. Це суб’єкти господарювання, які обслуговували відвідувачів без масок», – каже Валерій Биков, керівник Бердичівського відділу Держпродспоживслужби.

Є у чоловіка претензії щодо роботи нічних клубів і закладів харчування, які запускають компанію людей, закривають за ними двері і типу не працюють і зачинені. Такі явища у місті є паралельно з 93% заповнення ліжок у лікарні хворими на коронавірус. На його думку, з цим боротися можна лише всім разом.

Рішенням комісії ТЕБ та НС у Бердичеві буде закрито басейн, Палац культури, театр, реабілітаційний центр на вулиці Лупова. Заразом вирішили владнати питання присутності медиків у Підгородному. На зупинках має з’явитись інформація з графіком нового руху транспорту, яким максимально користуватимуться ті, хто їздить на роботу і з роботи, плата за проїзд – стовідсоткова і без пільг. Слушною думкою визнав Сергій Орлюк посилення контролю за санітарним прибиранням у міських маршрутках і за виконанням дотримання вимог карантину на ринках. Якщо кількість хворих на «ковід» і кількість летальних випадків ростимуть, карантинні обмеження можуть стати суворішими.

Будьте першим, хто прокоментував "Транспорт, освіта, торгівля і covid-19 у Бердичеві: обмеження можуть бути суворішими (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*