“Я не пам’ятаю, щоб у перші дні травня була така спека…” – довелося почути сьогодні на вулиці. Ця людина права: такої температури у ці дні у Північній Україні не фіксували дуже давно. 3 травня 1934 року, який вважається одним з найжаркіших у ХХ столітті, у Києві було +28,8С. Сьогодні цей 84-річний рекорд побито і у столиці, і в Житомирі.
Що буде далі? І, головне – що буде у липні, якщо вже зараз +30? На це запитання синоптики дають дуже різні відповіді. Одні кажуть, що погода увійде в звичне русло. Так, влітку буде трохи тепліше, ніж звичайно – але водночас будуть і прохолодні періоди, за які ми маємо дякувати циклонам з Балтики та Північного моря. Інші синоптики пророкують аномально жарке і посушливе літо, яке може спалити врожай овочів та фруктів.
Треба пам’ятати, що балачки про “спеку понад 40 градусів”, яка нібито прийде влітку – позбавлені сенсу. Житомир перебуває у відносно вологій зоні, де сумарна річна кількість опадів завжди перевищує обсяги випаровування. Кліматичні особливості нашої області такі, що тут ніколи не фіксували навіть 40-градусної температури повітря.
Але, подивившись сьогодні на скажений термометр, мимоволі думаєш: а що, як і справді?..
Тарас СТРІЛЬЧИК
Артем НОВИЦЬКИЙ
Будьте першим, хто прокоментував "Травневе пекло: у Києві і Житомирі температура побила рекорд 1934 року"