Кілька тижнів у різних житомирських спільнотах в соцмережах почали з’являтися дописи про те, що біля будинків по вулиці Захисників України (колишня Маликова) бігає лисиця. Тварина поводилася спокійно, нікому не завдавала клопотів, виглядала здоровою та не дезорієнтованою, тож ні у кого це не викликало особливого занепокоєння – більшість залишали жартівливі та милі комантарі щодо її появи і поведінки, називаючи місцевою зіркою.
Щоправда, загалом зустріти так просто лисицю у межах міста – зазвичай рідкість, адже близько до людей вони не підходять, хіба, якщо хворі на сказ. Загалом лисиць називають “санітарами” міст, адже вони позбавляють їх від відходів та гризунів, ловлять птахів, виходячи на полювання. Здорова лисиця на людей не нападає і не кусає, але ніхто не може бути впевнений остаточно, чи не переносить вона сказ, тож краще не наближатися до неї і не контактувати взагалі.
Зранку 19 серпня житомиряни один за одним знову почали публікувати фото та відео про лисицю, ймовірну ту ж саму, що гуляла по вулиці Захисників України. Спершу її бачили під балконами на Лесі Українки, потім біля фонтану на Соборному майдані, біля будівлі драмтеатру і врешті у зелених заростях біля салону краси.
За кілька годин тварина дісталася центру міста і волонтери та зоозахисники вже встигли оголосити справжню рятувальну операцію, публікуючи всюди оголошення і контакти, куди можна звертатися очевидцям. Найбільше вони переживали за те, аби лисиці ніхто не завдав ще більшої шкоди, адже тварина, судячи з фото і відеоматеріалів, була слабкою і потребувала негайної допомоги – на тілі було видно сліди крові, можливо вона потрапила під колеса авто. Користувачі соцмереж ділилися деталями її переміщеннями і порадами щодо того, яким чином поранену лисицю можна упіймати.
Врешті, все завершилося успішно – волонтерка Julia Zak, яка і першою почала бити на сполох та одразу дісталася до одного з місць ймовірного перебування лисиці, поширила знімок, що тварину зловили, тож усі, кого хвилювала її доля, поки зітхнули з полегшенням – наразі пригоди закінчилися. Далі на лисицю чекає огляд, діагностика травм (поранена лапа) і необхідне лікування у ветеринарній клініці у випадку, якщо не підтвердиться захворювання на сказ.
Поки Аліса, так встигли назвати лисицю, на карантині у державній клініці, її помістили у клітку та погодували. Волонтерка має намір провідувати її щодня, пізніше буде вирішено питання щодо її подальшої долі. Також вона повідомила, що “це лисеня, яке звикло до людей і це страшно”.
В Клітчині пройшов 2 етап Кубку Житомирської області з кантрі-кросу (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Центром Житомира розгулювала поранена лисиця: волонтерам вдалося упіймати її"