Туберкульоз? Ні, не чули! Рішенням міської ради на 800 хворих житомирян залишився один фахівець-фтизіатр

Ще в лютому цього року в Житомирі рішенням депутатів міської ради закрили Протитуберкульозне амбулаторно-поліклінічне відділення ЦМЛ № 2. 

Лише за поточний 2019 рік в місті туберкульозом заразилися 82 людини, 8 з яких — діти. На обліку в Житомирі з цією страшною вірусною інфекцією офіційно перебуває 800 пацієнтів. З них 300 хворих мають активну форму туберкульозу, а близько 100 — мультирезистентну. За статистикою щороку на туберкульоз заражаються в середньому 120 житомирян.

Відомо, що з 30-ти працівників тепер ліквідованого Протитуберкульозного амбулаторно-поліклінічного відділення ЦМЛ № 2, лише 2 медиків працевлаштовані до медзакладів, які зараз займаються діагностикою та призначенням лікування пацієнтів у Житомирі. Проте найголовніше, що тепер, аби потрапити на обстеження чи отримати амбулаторне лікування, хворі на туберкульоз повинні заздалегідь домовитись про прийом із лікарем чи медсестрою. Бо хто-за, що іще можна підчепити, стоячи у черзі до лікаря фтизіатра.

Як повідомили в міськраді, на сьогодні в Житомирі функціонує нова реорганізована методика діагностики та лікування хворих на туберкульоз.

«Більшість хворих на туберкульоз не потребують госпіталізації, а можуть лікуватись вдома. Їх організм не виділяє в навколишнє середовище інфекцію і не може нікого заразити, якщо пацієнт щодня приймає ліки. Тепер у нас функціонує новий ДОТ кабінет за адресою вул. Л. Українки, 16 у „Центрі первинної медико-санітарної допомоги“ ЖМР. У штаті кабінету працює 3 медсестри, які здійснюють контрольоване лікування хворих на туберкульоз, які не виділяють збудника в навколишнє середовище та отримують лікування в амбулаторних умовах згідно призначень та рекомендацій лікаря фтизіатра.» — розповів завідувач інформаційно-аналітичного відділу управління охорони здоров’я ЖМР Віктор Хоменко. 

За необхідності хворі на туберкульоз з високою резистентністю далі скеровуються до лікаря фтизіатра Міського протитуберкульозного кабінету на базі поліклініки КП «Лікарня № 2 ім. В. П. Павлусенка» (вул. Л. Українки, поряд з ДОТ кабінетом). Там вони отримують діагностику та лікування, а також обов’язкову госпіталізацію усіх хворих на заразні форми. 

В Україні та Житомирі зокрема, про епідемію туберкульозу не перестають говорити ще з 1995 року. Майже 25 років смертельно небезпечна хвороба підточує здоров’я житомирян. За кількістю випадків туберкульозу Україна посідає друге місце в Європі.

Будьте першим, хто прокоментував "Туберкульоз? Ні, не чули! Рішенням міської ради на 800 хворих житомирян залишився один фахівець-фтизіатр"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*