До 2 тисяч бердичівлян не можуть почати працювати на Центральному ринку Бердичева. Люди обурені і вийшли на протест. Кажуть, вимоги Постанови кабміну щодо ринків виконали, але чимало з продавців мають ряд запитань щодо вимог. Переконують, що у місті їх «душать» і не дають змоги почати працювати. Зі слів підприємців, за час карантину підтримки від влади, як і розуміння, не бачать. Ті, хто торгує продуктами, не мають як їх продати. Ті, хто торгує речами, купували сезонні речі, але теж не мали покупців і лишились з товаром на руках. Люди говорять: не мають за що купувати новий товар для продажу. Та і сидіти на карантині далі вже не мають за що.
«До 11 травня ми просиділи в карантині. Центральний ринок Бердичева витримав всі вимоги влади. Про нас ніхто не згадує, відкривають перукарні, продовольчі і непродовольчі магазини, секондхенди і взагалі у місті карантин не дуже існував. Хоча Центральний ринок не ходив, не вимагав відкритись, всі сиділи до 11 травня. Нікого не цікавить, за що ми живемо. Терпець у всіх лопнув, бо нема за що існувати вже. Це знищення малого і середнього бізнесу, адже деякі вимоги Держпродспоживслужби просто неможливо підприємцям виконати», – говорить підприємець Олена Калачук.
Жінка каже: підприємці придбали належні засоби захисту, обробили робочі місця, але працювати їм не дозволяють і пояснюють, що не закривали ринку.
Підприємці у розпачі, адже 2 ринки у Бердичеві вже почали працювати, а їхній – Центральний – ні. Люди запевняють: готові перекривати дороги і вимагають відкрити ринок. Нарікають на вимоги, які що до продовольчого, що до непродовольчого ринку одні. «В кожному контейнері має бути натягнута плівка. Це є порушенням, бо для непродовольчих ринків такої постанови нема. Відкритий ринок у Хмельницькому, 7 кілометр в Одесі, там має бути наявність рукавичок, дезінфекторів і масок. А в нас що?» – дивується підприємець Тетяна Дем’янчук.
«Сама головна проблема, – додає підприємець Тетяни Лисюк, – в тому, що не можемо почути істини і конкретики від санітарного лікаря. В чому провина наша? В чому ми не підготовилися? Ми приготувалися як належить. Якби санлікар нам сказав, чого у нас нема, то ми б виконали це, але ми не можемо добитися відповіді, що нам робити, аби почати працювати».
Обурені підприємці ринку на міську владу. Кажуть, не хоче міський голова їх зрозуміти: «Як кісточка в горлі Василю Костянтиновичу і він чогось не дружить з Центральним ринком, він не думає, що тут підприємці, які платять податки!».
Сергій Колубовський, начальник відділу держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Бердичівського районного управління Держпродспоживслужби, пояснює: є заява адміністрації ринку. Відповідно до неї проходить його обстеження і визначення відповідності до Постанови головного санітарного лікаря України. «Є вимоги до торгівлі на агропродовольчих ринках. За підсумками перевірки буде акт, в якому зазначено буде по пунктах, як вимагає Постанова, по кожному пункту буде відповідь в акті, яким чином вона виконана або ні. В чому порушення? Не забезпечено дотримання інтервалу між місцями торгівлі у три метра, немає ізоляції за допомогою плівки чи прозорого пластику товару і продавця від покупця. Не бачили ми наявності повного запасу в асортименті антисептиків для працівників ринку, деззасобів і засобів індивідуального захисту», – говорить він.
Чоловік каже, що головний державний санлікар питання функціонування інших типів ринків не врегулював. Тобто Центральний ринок має працювати за вимогами до агропродовольчих ринків. Або ж виходу немає, бо Центральний ринок є змішаним.
«Законодавчі вимоги встановлюю не я, хай звертаються до органів влади, які виписували такі вимоги – до головного санлікаря і кабміну. Рішення про роботу ринку ми не уповноважені приймати. Рішення прийматиме дирекція ринку згідно отриманого акту», – додає Сергій Колубовський.
Окремий вхід для промислової групи на ринку немає можливості зробити, бо ринок змішаний. Про це зазначає директор ринку Микола Адамчук. З його слів, ніхто не був готовим до короновірусу. А відкрити ринок можна лише за повного виконання Постанови від державної влади.
Будьте першим, хто прокоментував "У Бердичеві – бунт підприємців: ринок хоче працювати (ВІДЕО)"