Літо розпочалось, а отже у Бердичеві пора традиційної акції від екстрених служб «Запобігти, врятувати, допомогти!». Щороку у першій половині червня вони збираються у міському парку культури і відпочинку, щоб розважити дітей і нагадати їм про безпеку під час літніх канікул.
«Діти засвоюють таку інформацію, правила, які їм потрібні будуть в житті. А особливо це під час літніх канікул. Користуючись нагодою, ми хочемо звернутися до батьків, що під час літніх канікул треба приділяти більше уваги дітям. Бо вони в свій вільний час повинні бути обов’язково під наглядом аби не сталося лиха», – каже Юлія Гніденко, фахівець прес-служби управління ДСНС в Житомирській області.
Акція «Запобігти, врятувати, допомогти» вже стала традиційним веселим святом для бердичівлян. До дітей приїздять декілька різних екстрених служб. Це і нацполіція, і водолази, і рятувальники, і представники Червоного хреста та швидкої допомоги. Лікарям завжди є чим здивувати, з-поміж приладів малечі показують кисневий балон, кардіограф, ларенгиальну маску, інтубаційну трубку, шину та спеціальний медичний «гаджет», необхідний при переломі шийного відділу.
«А їм все цікаво, особлива оця штука – дефібрилятор. Питають як бити током, вони все знають. /Я думаю, що їм треба знати це, щоб завжди надати першу правильну медичну допомогу», – розповідає Тарас Білоніг, виїзний лікар швидкої медичної допомоги.
Фахівці навчально-методичного центру цивільного захисту населення Житомирської облдержадміністрації показують дітям засоби індивідуального захисту. Протигази та респіратори ті міряють із захватом, роблячи селфі напам’ять.
«Багато трапляється аварій, надзвичайних ситуацій на підприємствах різних. Дня не проходить, щоб десь у нас, в світі щось не завалилось, не затопило, десь не було витоку радіоактивних речовин або хімічно небезпечних. Ніхто не застрахований. Ось чому і діти, і дорослі повинні знати, як себе захистити у тій чи іншій ситуації», – каже Віктор Мельніченко, майстер виробничого навчання в обласному навчально-методичному центрі ЦЗ Житомирської області.
Під час акції діти пробують себе в різних професіях. Це, кажуть працівники екстрених служб, тішить, особливо, коли цікавляться особливостями роботи. Дітям нагадують правила поведінки на воді, пожежної безпеки в лісі.
«Є можливість дітям побачити засоби порятунку, побачити працівників, які це здійснюють. Ще раз нагадати про правила поведінки на воді і вдома. Я вважаю, що це дуже потрібні і ефективні заходи», – розповідає Катерина Добролюбова, соціальний педагог ЗОШ №8.
Пожежні машини та спорядження не лишаються поза увагою маленьких бердичівлян. Адже це можливість посидіти за кермом справжньої автівки вогнеборців.
Найбільший захват у дітей викликає можливість хоч на мить відчути себе одним із них і загасити справжнє полум’я. Охочих хоч відбавляй. Як і бажаючих збити струменем води м’ячі.
Кульмінацією акції є гасіння пожежі в автівці. Піною пожежники приборкують вогнище.
Такі заходи, кажуть діти, цікаві наочністю. Бо в школі хоч і розповідають про безпеку поведінки, але здебільшого теоретично.
«Сьогодні я побачила, як можна врятуватися в катастрофах, як можна безпечно провести літо та як спастися від сонячного удару. Думаю, що це краще з розповіді, бо то слова, а тут можна побачити і знати все», – каже Віка, 5-класниця.
Безпечні канікули – справа рук не лише дітей, а й батьків і вчителів, нагадують надзвичайники. Тому закликають уважніше ставитись до оточуючих і себе у першу чергу.
Будьте першим, хто прокоментував "У Бердичеві діти лікували, рятували і пожежу гасили (ВІДЕО)"