Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models
coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine

У Бердичівській лікарні нарешті є нова киснева станція (ВІДЕО)

В Бердичівській міській лікарні от-от нарешті запрацює нова киснева станція. Столичні фахівці закінчують її монтування. Інженер відділу сервісу компанії «Zelko» Сергій Валерійович разом з колегами збирає складові майже півторамільйонного проекту, який рятуватиме життя бердичівлянами.

«Вона складається з компресора, який стискає повітря, є перетворювач повітря, очистки повітря, обезволожувач повітря, сам кисневий генератор і ємкість для накопичення кисню. Сам компресор має потужність 30 кіловат. В повітрі, як відомо, знаходиться близько 15-20% кисню, його передаватиме на азотний генератор і з цього повітря виділяється кисень», – розповідає Сергій Дубина, Інженер відділу сервісу компанії «Zelko».

Киснева станція вироблятиме приблизно 16 кубометрів кисню на годину.  Працюватиме автономно і без обмежень в часі, достатньо натиснути кнопку.

«Чого так довго не везли? Важко зараз комплектуватись, бо в основному всі вузли і агрегати імпортні, вони не наші. І оце вийшла затримка з оцим всім. Рік гарантії, а як же ж!» – додає пан Сергій.

Наступного тижня, кажуть у лікарні, звідси надходитиме кисень у відділення, де лікують хворих на коронавірус.

«З кисневої станції іде 4 магістралі: 1 трубка діаметром 16 мм іде на інфекцію, три інші проведені під землею на 6-поверховий лікувальний корпус. Далі по стояках іде розводка по всіх поверхах лікарні. В палаті стоять зволожувачі і апарати Боброва, з яких безпосередньо регулюється кисень і подається на кожного пацієнта», – розповідає Броніслав Завадський, завідуючий господарства КНП «Бердичівська міська лікарня».

На систему киснезабезпечення чекали давно, розповідає директор КНП «Бердичівська міська лікарня». Її вимагає і непроста для медзакладу реальність. Адже у лютому-березні кількість активних хворих збільшилась, а відсоток тих, хто одужує, невеликий. Показник летальності теж росте. 15-го березня у лікарні було 159 пацієнтів. Понад 93-відсоткова наповненість закладу стала великим навантаженням на медиків, існуючу кисневу систему лікарні і загалом на всі її служби. Через це змінили маршрут пацієнта, людей з «повідом» везли до Житомира і Любара. Ті, хто лишився лікуватись у Бердичеві, переважно важкі пацієнти.

«Майже 67% знаходяться на кисневій терапії, або на концентраторах, або на кисневому потоку. Пацієнти, яким потрібен кисень більше 10 літрів, всі вони знаходяться на потоку», – каже директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова.

Нині у лікарні є 10 кріоциліндрів та ємність, в яку закачуватимуть 2 тонни кисню, що дасть можливість мати його запас. Потужність кисневої станції, над якою працюють фахівці, понад 2,5 тонни кисню.

«Або 3 кріоциліндри. В нас сьогодні  добова потреба – це 10 кріоциліндрів. Тобто це 30 % від потреби, яка є сьогодні, настільки закриє цю проблему киснева станція. Існуючі ж кріоциліндри ми будемо заповнювати і використовувати», – додає вона.

Лариса Бабікова розповідає: проект кисневої станції розроблено ще восени опираючись на тодішню епідситуацію в місті. В тих умовах така киснева станція могла б повністю забезпечити потреби закладу у кисні. Зараз – це лише 30%.

«Хай на 30%, але всеодно розвантажить доїзди наших поставщиків, бо двічі на день зранку і увечері приїздило 2 машини і заправляли нас рідким киснем», – каже директор КНП.

Серед тих, кому у лікарні потрібен кисень, каже вона, не лише люди літнього віку. Штам вірусу характеризується агресивністю, швидким поширенням і молодістю, бо вражає молодих людей і дітей.

Загалом киснева станція обійшлася місту в 1 мільйон 490 тисяч гривень.

Будьте першим, хто прокоментував "У Бердичівській лікарні нарешті є нова киснева станція (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*