У дитбудинку сімейного типу родини люто ворогують між собою

…Одного разу на Великдень сусідські діти на асфальті понамальовували непристойні малюнки та написи. «І нас з чоловіком підписали. І написали, що наші діти дебіли, бомжі, пі***си. Наші діти прийшли і плачуть…» ─ розповідає про інцидент Світлана Єгорова. Яким же чином хороша та правильна ідея ДБСТ виродилася у такі потворні форми?..

Великий будинок на декілька сімей біля лісу, де бігають діти. Здається, хто б не мріяв про таку ідилію? Але перше враження від побаченого виявляється хибним.

«Дідівщина» по-сусідськи

15 липня 2015 року міська влада прийняла рішення щодо створення у Житомирі нового дитячого будинку сімейного типу родини Єгорових. На початку на виховання родині віддали двох дівчаток. Для їх виховання міська влада виділила  чималу квартиру у с. Іванівка.

За словами Світлани Єгорової, з  усього необхідного держава забезпечила родину 2 ліжками та 2 столами. Саме тому сім’я з власним сином та прийомними дітьми 3 місяці жила у власній однокімнатній квартирі. Умеблювала надану державою квартиру родина власними силами.

Будинок розрахований на 6 квартир, де, окрім Єгорових, вже були заселені 5 родин ДБСТ, що створились раніше. Сусіди вже з першого дня зустріли Єгорових не надто радісно. «В перший же день сусіди нам сказали, чим там служби думають, коли організовують ДБСТ, коли у нас дітей не вистачає. Тоді я відповіла, що не їм вирішувати…» ─ згадує перше знайомство із сусідами С. Єгорова.

Пересування дітей з нової родини у дворі будинку одразу обмежили, оскільки вся територія поділена між «старими» родинами. А з чужого майданчика можуть і вигнати. Цькування родини продовжувалось і надалі.

В кінці березня 2016 року Наталя Коберник разом із двома доньками, які проживають поверхом нижче, зібрали інших батьків-вихователів ДБСТ, щоб влаштувати черговий «розбір польотів». Сусідка почала звинувачувати Єгорових, що вони нетверезі, а також в тому, що вони розкидали сміття по її квітнику. «Таке враження, що людина принижувала тебе. Я поки стояла на вулиці, ще трималась. Зайшла в квартиру – одразу сльози…» ─ згадує пережите мама-вихователь. Єгорова одразу зателефонувала до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та розповіла про ситуацію, яка склалась. Вона попросила, щоб працівники служби приїхали та поговорили із сусідами. За словами Світлани, на її прохання тоді ніхто не відреагував. Восени 2016 р. ДБСТ родини Єгорових надали ще трьох прийомних діток.

Школа негідного життя

Деякі діти із різних ДБСТ навчаються в одному класі. Класний керівник почав звинувачувати Світлану Єгорову у недоброчесності. Це відбулося після спілкування вчительки з мамою іншого ДБСТ. Загалом всілякі дрібні конфліктів між сім’ями траплялись нерідко.

Одного разу на Великдень сусідські діти на асфальті понамальовували непристойні малюнки та написи. «І нас з чоловіком підписали. І написали, що наші діти дебіли, бомжі, пі***си. Наші діти прийшли і плачуть…» ─ розповідає про інцидент Світлана Єгорова. Яким же чином хороша та правильна ідея ДБСТ виродилася у такі потворні форми?..

Восени минулого року в однієї з доньок Світлани стався напад вегето-судинної дистонії. Дитина почала труситись та задихатися. Мама викликала швидку. В цей час, поки дівчинку заносили до машини, за словами Світлани Єгорової , одна із сусідок почала дзвонити до центру соціальних служб та говорити, що дитину буцімто намагались… задушити. Про те, що насправді сталось з дівчинкою, ніхто не запитав. Так само ніхто і не запропонував допомоги. Натомість одна із сусідок розсилала у соц. мережі повідомлення про те, що сім’я Єгорових є непорядною та б’є своїх дітей.

Як жити далі?

Вихованців родини ображали буквально з перших днів і не тільки діти, а й дорослі сусіди, про це вони неодноразово  розповідали своїй мамі. «Дітей налаштовують всі. У дітей дуже важко складаються відносини. І я не можу сказати, що вони конфліктні. В них дуже багато друзів у школі!» ─ розповідає мама-вихователь.

Причину такої поведінки з боку сусідів Світлана Єгорова бачить так: «Я бачу ціль лише одну. Нас звідси виживають. Нам казали не раз, щоб ми забирали свої речі і йшли звідси». На всі зауваження інші родини ДБСТ кажуть, що не зачіпають родину.

Щоб урегулювати дані конфлікти, близько 2 місяців назад Житомирський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організував круглий стіл. Але це також проблемної ситуації не вирішило. Родина Єгорових як і зараз, так і тоді – готова іти на примирення. Але чи бажає миритись друга сторона конфлікту – досі невідомо.

Навіть після деяких спроб примирити сусідські родини, ситуація не надто змінилась. В неділю зранку на автомобілі Володимира Єгорова з’явився не надто приємний напис. Сусіди не побачили нічого поганого в діях своїх дітей.

Вже ввечері того ж дня у дворі деякі родини ДБСТ зібрались на пізні вечірні посиденьки. Своїм галасом вони заважали спати дітям Єгорових. Як виявилось, серед шумної компанії були присутні неповнолітні діти, які погрожували своїм сусідам. Володимир Єгоров зробив аудіозапис того, що відбувалось, та виклав до соц. мережі.

Світлана Єгорова викликала поліцію. Ще до приїзду патрульних сусіди порозходились по своїх домівках. Поліцейські сказали Єгоровим, що відбулось банальне хуліганство. Вже наступного дня сусідські діти почали кидати камінням у вікна родині Єгорових. Окрім того, почали безперервно грюкати в двері. Світлані знову довелось викликати патрульних. Коли в домі були поліцейські, до родини завітали працівники центру.

Чиновницькі хитрощі та обіцянки 

У вівторок Світлану Єгорову запросили до Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Як виявилось, для того, щоб з нею поспілкувався психолог. Працівник психологічної служби за рік роботи про дані конфлікти почула вперше. Цього ж дня я намагалась поспілкуватися з директором центру Ольгою Юрченко, але її секретар повідомила, що керівник відмовляється коментувати дану ситуацію.

Наступного дня, буквально випадково, я все-таки зустріла Ольгу Юрченко у Житомирській міській раді. Спочатку від проблеми взаємовідносин родин ДБСТ вона відхрещувалась, а єдиною проблемою називала побутові умови. «До родини Єгорових, до виховання дітей, питань немає. Є питання до побутових умов, до порядку в квартирі, до санітарних умов. А проблеми, щоб ми виносили на комісію, в нас немає проблеми по родині Єгорових. В нас достатня кількість сімей, де є нагальні проблеми. Якщо вам відомо, які проблеми є між стосунками – розкажіть нам…» ─ прокоментувала  директор Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Юрченко.

Але згодом стало відомо, що про конфліктну ситуацію їй таки відомо: «Ми не можемо обговорювати із журналістами питання, які є приватними для сім’ї. Якщо є проблеми, то служби відповідно працюють. Дуже важливо, щоб всі батьки, не тільки ті, хто там нагнітає ситуацію за словами, Світлани Вікторівни. А щоб всі батьки, в тому числі і Світлана Вікторівна, прислуховувались до наших рекомендацій, прохань, ішли на діалог…»

Начальник служби у справах дітей Житомирської міської ради Ольга Бібла розповіла, що фахова робота проводиться. «В нас є проблеми, відповідно, родин ДБСТ, і проводиться відповідна робота фахова…» ─ прокоментувала чиновниця.

Результат: директор соціальної служби все ж таки зустрілась з родиною Єгорових та, за словами мами-виховательки, пообіцяла врегулювати даний конфлікт. Чи вийде? Побачимо.

Аліна ДОМБРОВСЬКА

Нещодавно TIMES.ZT писав: Патронатні родини: що робити, щоб вулицями не тинялися діти без нагляду

Будьте першим, хто прокоментував "У дитбудинку сімейного типу родини люто ворогують між собою"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*