На Житомирщині спостерігається значний дефіцит донорської крові усіх груп. Про це повідомляють координатори ДонорUA.
За словами координаторів, один реципієнт іноді може потребувати 5-7 донорів, а таких пацієнтів у лікарнях міста можуть бути десятки, а інколи й сотні. Тож потреба у донорській крові проблема не тимчасова, а постійна.
«Більшість людей не знає, що донорська кров потрібна постійно. Люди готові долучатися, коли їх просять про допомогу близькі. Коли росіяни обстрілюють місто, і лікарні самі закликають людей здавати кров, аби рятувати поранених, мешканці також відгукуються. Але насправді потреба у крові — “буденна”, щодня тисячі пацієнтів по всій країні потребують переливання. Також кров регулярно перевозиться на фронт, і бойові медики з її допомогою рятують життя бійців. Тому ми маємо говорити не лише про епізодичні потреби, а пропагувати регулярне донорство»,
– наголошує співзасновниця ДонорUA та Президентка ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України» Ірина Славінська.
Після повномасштабного вторгнення рф потреби у крові загалом по Україні зросли на 60%, але і до цього 2/3 пацієнтів не отримували її вчасно або взагалі. Тож координатори нагадують, що одна донація крові здатна врятувати три життя, і закликають мешканців області, яким виповнилося 18 років та які не мають протипоказань, доєднатися до донорства.
Для цього потрібно просто зареєструватися на сайті ДонорUA, заповнити свої дані та запланувати донацію на зручний день у календарі в особистому кабінеті.
Після процедури потрібно завантажити довідку про донацію в особистому кабінеті, аби скористатися бонусами для донорів.
Нагадаємо також, що Житомирський обласний центр крові закликає громадян до колективного донорства.
Будьте першим, хто прокоментував "У лікарнях Житомира та області не вистачає донорської крові всіх груп"