Перед тим, як “дістатись” до українських користувачів Facebook, шахрайська маніпуляція була популярною у російських соцмережах.
Про це попередила компанія “Доктор Веб”.
Зокрема схема шахрайства раніше також була поширеною в зараз заблокованих в Україні соцмережах ВКонтакте та Однокласники. Зараз у Facebook створено спеціальний додаток Profile Visitor. Він просить у користувача доступу до його сторінки й обіцяє показати список тих, хто відвідував сторінку. Тим часом на стіні користувача публікується зображення з посиланням на шахрайський веб-сайт. Тому друзі жертви в Facebook будуть отримувати повідомлення, що їх начебто позначили на цій картинці. Це в рази збільшує діапазон розповсюдження оманливого посилання.
Обманутий користувач побачить у себе на у Facebook посилання на програму Profile Visitor, яка нібито фіксує та демонструє на спеціальній сторінці відвідувачів профілю. Таке посилання начебто публікується від одного з друзів користувача та посилає на сторінку вбудованого додатку Facebook, для активації якого потрібно дозволити програмі публікувати контент від імені користувача облікового запису. І як тільки, нічого не підозрюючи, жертва натисне на кнопку “Дозволити”, на стіні її профілю та у стрічці новин усіх її друзів з’явиться посилання на програму, розміщене від її імені.
Проте, навіть якщо ви не дозволите програмі Profile Visitor робити публікації від вашого імені, то все одно всі, хто зареєстрований у списку друзів, будуть автоматично позначені на “фотографії”, що є рекламним банером-посиланням програми Profile Visitor. Повідомлення про це автоматично розсилається по списку контактів у Facebook.
Далі у вашому браузері автоматично відкриється створена зловмисниками веб-сторінка, у якій буде купа посилань, які динамічно змінюватимуться. Натиснувши на будь-яке з них, користувача перенаправлять на різні шахрайські сайти, зміст яких залежить від IP-адреси відвідувача сторінки. Так, деякі з них для доступу до інформації вимагають вказати реквізити банківської картки, інші пропонують користувачеві ввести в спеціальну форму власний номер мобільного телефону та набрати у відповідному полі код, отриманий у відповідному СМС. Цей метод використовується здебільшого щодо російськомовних відвідувачів: таким чином шахраї підписують жертву на якусь платну “інформаційну послугу”, за надання якої з особистого рахунку буде щомісячно зніматися певна сума коштів.
Будьте першим, хто прокоментував "У мережі Facebook з’явилася нова шахрайська схема"