У селах Бердичівської ОТГ з-під носа забрали землю: влада не має часу коментувати (ВІДЕО)

«Люди боялися, олігархи на таких машинах приїхали, що боялися, сьогодні все може бути. Він може по голові стріляти. Так німці не знущалися з людей як вони! Їм треба земельку!» – обурюється жителька села Підгородне Надія Михайлівна.

Жителі села Підгородне, яке нині є частиною Бердичівської об’єднаної громади, у відчаї: кажуть, у них забрали останню землю. Мова про пасовище за селом, де випасали худобу. Тепер ця переорана земля –  приватна власність.

«Люди, які мають корови, хай до нього приведуть там пасуть, що засіяли, там припинати і хай пасеться!» – обурюються селяни.

«Забрали не тільки пасовище, а й городи людські, теж же ж платилося за ті городи податки. Засіяна була люцерна, що, не видно, що то город? Вони взяли його зорали», – розповідає мешканка села Підгородне Людмила Олександрівна.

Город поряд з пасовищем жінка доглядала давно, купувала насіння і добрива, сплачувала податок за землю. Але ділянка не була приватизованою.

«Вони вночі його переорали все, зранку я прийшла, бачила трактор, але подумала за пасовище, але прийшла – а тут і города мого зорано!» – додає вона.

Староста сіл Скраглівка і Підгородне говорить: селяни справді залишились без пасовища. Корів у Підгородному пасти людям хіба що тепер в центрі села. Ще у 2015-му році, додає землевпорядник, сільрада поблизу населених пунктів з земель запасу виділила 4 ділянки під пасовище. Дві оформили без проблем, ще на дві роками отримували  відмови.

«Постійно відмови, технічні завдання неправильно виконані, прийшло на сільраду і знову веземо його, виправили – і назад. І ось у 20-му році були самі останні відмови, йде реорганізація сільради і вже нічого не можна зробити», – каже Раїса Морозова, землевпорядник.

Колишній сільський голова, каже староста, справді неодноразово готував технічну документацію під оформлення землі для потреб жителів сіл.

«8 га у Підгородному, разом з кладовищем це 10 га, і в Скраглівці 61 га, але постійно були відмови з Житомирського геокадастру. З 17-го року є відмови іі по 20-ий рік включно», – каже Ольга Мельник, староста сіл Скраглівка і Підгородне.

Жінка каже: слідкувала за публічною кадастровою картою. На початку року ці ділянки ще були державними. А у лютому з’явились дані про нових власників – Житомиробленерго і 2 підприємці з Бердичева.

«По Підгородному належить двом підприємцям з Бердичева, по 2 паї у кожного. А по Скраглівці – Житомиробленерго 24 га. Можливо, було оформлено на АТОшників, та у нас своїх 11 АТОшників залишилось без землі, на жаль. І, можливо, в той самий день пройшла купівля-продаж», – припускає пані Ольга.

У Підгородному під кладовище лишили трохи більше 2-х гектарів. У Скраглівці вдалось зберегти за громадою майже 40 гектарів.

«Вони повністю зорали, а завтра прийдуть мені в хату чи города переорють вночі і що таке буде? Ніхто не відповідає, та й нащо нам ця громада кінець кінцем?» – обурюється жителька села Підгородне Надія Михайлівна.

Відвойовані майже 40 гектарів землі поблизу Скраглівки – поки єдине, що змогло зробити керівництво Бердичівської ОТГ. Її очільник Сергій Орлюк коментувати ситуацію доручив заступнику Артему Азізову. За два дні поспілкуватись із ним нереально: на дзвінки не відповідає протягом дня або збиває виклики. Згодом через радника голови ОТГ дізнались: заступник буде готовий наступного дня аж на 15-ту годину. Три дні чекати коментаря журналістам, тоді скільки ждати селянам на допомогу і чи дочекаються узагалі? Чи місту є справа до проблем селян, які тепер теж частина громади? Чи збираються допомагати їм у біді – на жаль, у мовчанні та ігнорі нема відповіді на ці питання. Тим часом люди готують листи до обласного керівництва і нардепа, бо бояться, що одного дня можуть забрати і село разом з хатами.  

Будьте першим, хто прокоментував "У селах Бердичівської ОТГ з-під носа забрали землю: влада не має часу коментувати (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*