coin24 crypto exchange
1X FAN models
Stay with Ukraine
1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

У Житомирі біля школи №36 на Домбровського будують піднятий пішохід за півмільйона гривень (ФОТО)

У Житомирі на вулиці Домбровського, 21, поруч зі школою №36 розпочали будівництво піднятого пішохідного переходу. Замість звичайної “зебри” та попереджуючого “лежачого поліцейського” з асфальтобетонного покриття там збираються побудувати європейський пішохід з пластиковою розміткою та підсвічуванням. Крім того, навпроти такого переходу також частково відремонтують тротуари.  

“В рамках нашого проєкту “TUMI шлях до школи” ми працюємо з чотирма навчальними закладами міста Житомира – це Вересівська ЗОШ, Загальноосвітня школа №8, №36 та Житомирський екологічний ліцей №24. У рамках співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) біля школи №36 на вул. Домбровського ми вже розпочали роботи з будівництва піднятого пішохідного переходу – це загальноєвропейська практика. Піднятий пішохідний перехід – це запит дітей та шкільного комітету з мобільності, який у 2019 році проводив дослідження комфорту та безпеки пересування пішоходів навколо навчального закладу і визначив, що це місце є проблемною точкою, яка потребує  інфраструктурних змін. Загальна вартість всіх робіт складає 550,9 тис грн.

Всі інфраструктурні рішення були погоджені з комісією безпеки дорожнього руху, з міжнародними експертами та пройшли державну експертизу. Всі роботи плануємо завершити в найближчий тиждень-два. 

Також внесено відповідні зміни в схему організації дорожнього руху вулицею Домбровського через будівництво пішохідного переходу. Є потреба нанести додаткову розмітку. Ми також плануємо встановити додаткове освітлення пішохідного переходу. 

Це грантова безповоротна допомога за співфінансування міста близько 10%: кошти на ПКД, проведення держекспертизи та авторський технагляд під час будівництва”, – розповів директор управління муніципального розвитку виконавчого комітету Житомирської міської ради Борис Пахолюк. 

Він також пояснив, що підвищений пішохідний перехід – це підвищення проїжджої частини, яке буде стимулювати водіїв зменшувати швидкість. При цьому – це безбар’єрний простір для пішоходів, які пересуваються тротуарами та для маломобільних груп населення. “Зебра” буде побудована з асфальтобетонного покриття, також буде нанесена пластикова розмітка й обладнане підсвічування зовнішнім освітленням. 

Проте багато водіїв висловлюють свої обурення, тому що зустріч колеса з бордюром – це не завжди приємна історія. Вони не проти безпеки для пішоходів, але й додаткове інформування про перешкоду на дорозі не завадить. 

Проте нова дорожня розмітка та ще частина знаків будуть встановлені не скоро, тому що в найближчий тиждень-півтора за прогнозами погоди очікується мокра погода, тому нанесення нової дорожньої розмітки не буде якісним. 

Частину попереджувальних дорожніх знаків на місцевості вже встановлено. 

“Взагалі це нормальна світова практика Європи, Канади та інших країн світу, де використовуються засоби заспокоєння дорожнього руху в районі шкіл. І є навіть країни, та ж сама Німеччина, коли цілі квартали перекриваються для того, щоб діти могли безпечно прийти до школи, а в інший час авто рухаються нормально. 

Взагалі у вересні 2019 року було оголошено відкритий конкурс на участь в проєкті. Ми отримали заявки від 22 шкіл Житомира. 

У рамках проєкту у нас також з’явилася можливість встановити додаткові Т-подібні велостійки на території інших шкіл. Ми вже отримали запити і плануємо до початку червня встановити на територіях ЗОШ №17, №10,№15, №19 та на інших зонах.

У вересні 2019 року ми провели дослідження шкільної мобільності серед понад 23 тис дітей. Шляхом голосування більше половини сказали, що вони хотіли б пересуватись до школи на велосипедах, роликах, скейтах, самокатах, та пішки, але через відсутність інфраструктури вони не можуть. 

В рамках проєкту “Tumi шлях до школи” планується також на двох додаткових локаціях встановити інформаційні табло з вимірювання швидкості. Зокрема таку заявку вже подала ЗОШ №10 на Київському шосе”, – розповіла координаторка проєкту Аліна Кундіч.  

Координаторка шкільного комітету з мобільності, вчителька та заступник директора Ірина Журавська розповіла, що на дорозі поруч з навчальним закладом то встановлювали, то знімали “лежачі поліцейські”, а водії не охоче пропускають пішоходів через відсутність пішоходу: 

“Учні нашої школи, які проживають на вулицях Лесі Українки та Небесної сотні, рухаючись до школи, скорочують свій шлях провулком Сікорського і перетинають вулицю саме в цьому місці, а також жителі прилеглих будинків. Батьки підвозять дітей до школи на власних авто і і переходять тут вулицю. Трафік достатньо високий, а в годину пік до карантину за півгодини проїжджає до 500 авто. Зараз ми вже маємо багато й інших позитивних рішень (ред. щодо безпеки дорожнього руху): на вул Лесі Українки і Юрка Тютюнника встановлені попереджуючі знаки  “Увага, діти”, крім того вирішена проблема з запаркованістю тротуару по вул Тютюнника – зараз там встановлена огорожа. 

Біля початкової школи на Лесі Українки дітям було важко долати високий бордюр – зараз ми маємо пониження”.

Зауважимо, що найближчий пішохідний перехід біля школи №36 знаходиться всього за кілька десятків метрів на перехресті вулиць Домбровського-Покровська.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі біля школи №36 на Домбровського будують піднятий пішохід за півмільйона гривень (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*