У Житомирі КП “Фармація” під загрозою ліквідації через мільйонні збитки та махінації

Більше, як за 10 років функціонування комунального підприємства “Фармація” у Житомирській міськраді поставили питання про його ліквідацію через борги в понад 5 млн грн. Крім збитків, “Фармація” також не має можливості забезпечити гідний асортимент й конкурентоспроможність. У міськраді ініціювали проведення перевірки правоохоронними органами через можливі грошові афери попереднього керівництва.    

Сьогодні, 2 вересня, керівник КП “Фармація” Геннадій Забродський звернувся до членів бюджетної комісії й розповів про ситуацію на підприємстві:

“16 липня 2020  року я був призначений керівником підприємства “Фармація”. Багато з вас знає про ситуацію, яка склалася. 5 млн 875 тис грн кредиторської заборгованості, 396 тис грн невиплата по податках, по зарплаті, ЄСВ, військовий збір, ПДФО. 517 тис грн овердрафт від Таскомбанку був невиплачений. На балансі підприємства було вісім  приміщень, три неробочих і шість аптечних пунктів. Було поставлене завдання до 2015 року неробочі приміщення передати міській раді. В жовтні 2020 року розпочалася реконструкція приймального відділення Лікарні №1, і таким чином у нас також закритий аптечний пункт. На сьогоднішній день на балансі підприємства є п’ять приміщень з терміном оренди до липня 2022 року. За 2020 рік був сформований план – доходи були виконані на 83%, а витрати на 82,5%. З чим це було пов’язано – три основні аптеки в нас не працювали, один аптечний пункт був закритий. Через це ми недоотримали доходу в сумі 7,5 млн грн. Але за 2020-2021 роки комунальне підприємство пройшло ще чотири суди. На перший суд нам надали 343 тис грн  поворотної фінансової допомоги. Вона повинна бути повернута до 1 жовтня 2021 року. Другий суд в нас був на 565 тис грн. У 2020 році ми отримали фінансову допомогу в сумі 1 млн 350 тис грн, але ці кошти не пішли в статутний фонд, і виник одразу податок на прибуток – 221,9 тис грн нам потрібно було сплатити.  Четвертий судовий позов – це 404 тис грн. На вул. Покровська, 127 в нас ще є аптека, яку ми закрили, тому що менше як за півроку там відкрилося ще три аптеки. Нам сьогодні треба в статутний фонд, щоб не арештували рахунки і ми не зупинилися, 1 млн  400 тис грн, з яких 560 тис одразу повернеться міськраді”. 

Директор КП також пояснив, що суди “Фармація” проходила через спори, що виникали на основі “хитрих” договорів: 

“Усі договори майже 95% були укладені на кабальних умовах з подвійною ставкою на відсотки. Тобто, наприклад, якщо комунальне підприємство не виконує умови договору, йдуть штрафні санкції. Це подвійна ставка Нацбанку, 10-30% і пеня.  Попереднє керівництво півроку не пускало контрольне ревізійне управління міської ради. З вересня ми почали спільну перевірку, підтвердилося, що на підприємстві велася подвійна бухгалтерія. Для банку вони показували, що в нас є на складі, якого насправді не існує, на 2 млн 917 тис грн медикаментів,  а для податкової показували нульовий баланс. Заборгованості ніхто не показував”. 

Виходячи з почутого, члени бюджетної комісії рекомендували ліквідувати комунальне підприємство “Фармація”, адже воно є збитковим та конкурентно неспроможним. Крім того депутати також дали рекомендацію аналітичному відділу міськради звернутися в правоохоронні органи по діяльності КП Фармація, щоб правоохоронці провели окреме розслідування щодо договірних махінацій. 

Зауважимо, що ідея ліквідувати КП “Фармація” обговорюється у міськраді вже близько трьох років. Зокрема, минулого 2020 року комунальне підприємство просило 2 млн грн фінансової підтримки на погашення боргів.

А у 2019 році через завищені доступні ціни на виконкомі вирішували, чи закрити КП «Фармація».

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі КП “Фармація” під загрозою ліквідації через мільйонні збитки та махінації"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*