coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1xfan manager
1X FAN models

У Житомирі презентували програму «Дій. цифрова освіта» для людей поважного віку

Населення України визнано одним з найстаріших у світі, і за цим показником держава увійшла в ТОП-30 країн світу. Не дивлячись на те, що XXI століття — це насамперед час розквіту цифрових технологій, 53% українців все ж не мають базового рівня цифрових навичок. А 15,1% з них віком 60-70 років не володіють цифровими навичками взагалі. 

Про це розповіла голова правління громадської організації «Дивосвіт» Катерина Бабенко. 

«Метою нашого заходу є привернення уваги до проблем та потреб людей поважного віку в місті Житомирі та Україні загалом. В Україні 25% населення — це люди віком від 60 років, і з кожним роком відсоток сивого віку відносно до іншої вікової категорії населення зростає. За інформацією Головного управління статистики в Житомирській області та аналітичного дослідження гендерного обличчя Житомира в місті станом на 1 січня 2019 року чисельність людей, старше 50 років, складає 54 тис 197 осіб», — зазначила Катерина Бабенко.

Нагадаємо, що нещодавно, 30 січня 2020 року, стартувала онлайн-платформа цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», запроваджена Міністерством та Комітетом цифрової трансформації України, яка сприяє розвитку та самореалізації людей поважного віку, їх активності та довголіттю.

Зареєструватись на безкоштовній платформі може кожен, причому навіть у смартфоні. Програма навчання складається з трьох відеокурсів, які викладають зіркові та професійні спікери. Такі уроки-серіали розроблені для користувачів цифрових технологій початкового рівня, вчителів, а також батьків (про безпеку дітей в інтернеті). Курс можна пройти також при Університеті людей поважного віку на базі Центральної міської бібліотеки ім. В. Земляка. Після проходження курсу, кожен учасник отримує сертифікат.

«Вміння аналізувати та фільтрувати інформацію потрібно всім, незалежно від віку, особливо в час гібридної війни. Люди поважного віку найбільше довіряють будь-якій отриманій інформації, тому аналізувати та перевіряти інформацію потрібно вміти хоча б на базовому рівні. Саме тому й був створений проєкт «Медійна грамотність людей поважного віку», — розповіла викладачка курсів з основ комп’ютерної грамотності Олена Вільчинська. 

У міській раді підписали Меморандум про співпрацю між департаментом соціальної політики та ГО «Дивосвіт», щоб допомогти людям поважного віку йти в ногу з часом, навчитись використовувати цифрові технології й розрізняти фейки.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі презентували програму «Дій. цифрова освіта» для людей поважного віку"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*