COIN24 old
1X FAN models

У Житомирі розповіли про нову ветеранську політику та реабілітацію військових

У Житомирі розповіли про нову ветеранську політику та реабілітацію військових

Українські військові, які повертатимуться з передової, матимуть помічника, який допомагатиме відновленню та адаптації до цивільного життя. Про це йшлося сьогодні, 4 жовтня, під час брифінгу за підсумками Конгресу місцевих та регіональних рад при Президентові України за участі міністерки у справах ветеранів України Юлії Лапутіної та міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

Як пояснила Юлія Лапутіна, нова ветеранська політика – не лише про пільги. Це цілий комплекс послуг, які допоможуть ветеранам або військовим, які повернулися з фронту, відновити своє цивільне життя: 

«Помічник ветерана – це людина, яка допомагатиме саме в громаді нашим ветеранам, захисникам і захисницям звертатися до відповідних органів, які нададуть їм відповідні сервіси. Тобто, це буде людина, яка буде обізнана у ветеранській політиці, вона пройде навчання у центрах ветеранського розвитку, які створюються на рівні області у провідних ВНЗ, ми розробили спеціальну програму їх навчання, і потім цей інститут помічника допоможе спростити людині, яка повернулася з фронту доступ до всіх видів послуг. Зараз ветеранська політика – не тільки про пільги. Це і про повернення до цивільного життя, отримання освіти, це і про допомогу відкриття бізнесу, це і про здоров’я, реабілітацію і отримання психологічної допомоги». 

Також під час зустрічі міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко анонсував глобальну реформу МСЕК, яку проведуть у 2025 році. За його словами, вона передбачає нові підходи до встановлення інвалідності та суттєві зміни в реабілітації військових:  

«Уряд прийняв план реформування медико-соціальної експертної комісії, і з 2025 року в нас зовсім інші будуть підходи до проведення МСЕК і встановлення інвалідності. Де-факто, вона базується на тому, що людина отримала травму, потрапила на реабілітацію, і звідти від мультидисциплінарної команди через електронні інструменти, у тому числі через електронний е-МСЕК, отримує направлення до відповідних спеціалістів для відновлення функціональності. Реабілітаційна команда робить фізичну реабілітацію, ерготерапію, терапію мови та мовлення, для того, щоб людина якомога швидше відновила функціональність, яку втратила через травму або хворобу. Якщо це не вдається медичними складовими, то включається освітній компонент, соціальний компонент, працевлаштування. Бо інколи людина втратила функціональність, але цю функціональність можна повернути, адаптувавши робоче місце, і таким чином забезпечити людині можливість бути економічно активною». 

Нагадаємо, нардепи хочуть скасувати строки давності для розслідування корупційних злочинів під час війни.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі розповіли про нову ветеранську політику та реабілітацію військових"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*