Це стане можливим після завершення будівництва електростанції та встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП) в багатоповерхівках, – повідомили на сторінці у Facebook КП «Житомиртеплокомуненерго».
За інформацією підприємства, наразі встановили майже половину ІТП в будинках, які підключені по районних котелень РК-10 та РК-11. Загалом до кінця цього року встановлять 119. Все обладнання підприємство вже придбало.
Встановлені ІТП вже зараз дають технічну можливість подачі води в опалювальний період. Йдеться про райони Малікова та Максютова. Електростанції, на базі декількох районних котелень, будівництво яких має завершитись за 2 роки і які працюватимуть на щепі, забезпечать тепло для підігріву води цілий рік за рахунок побічного тепла.
Нагрів води побічним теплом економічно більш вигідний за газовий чи електричний, – вважають у КП «Житомиртеплокомуненерго». Для порівняння на сьогодні: вартість 1 гкал отриманої при використанні газу складає 1670 грн, при нагріванні електричним бойлером – 2000 грн, за рахунок використання побічного тепла – 800 грн. Таким чином, коли електростанції розпочнуть працювати, житомирянам стане вигідніше відмовитись від бойлерів та перейти на централізоване гаряче водопостачання.
Загалом на альтернативне паливо – щепу переведуть 95 % міської системи теплопостачання. Це відбудеться вже до кінця 2021 року.
Будьте першим, хто прокоментував "Через 2 роки у Житомирі з’явиться централізоване постачання гарячої води"