Проблема підтоплення вулиць Житомира під час злив не цьогорічна. Незважаючи на те, що Сергій Сухомлин займає посаду міського голови вже шість років, досі йому вдавалося ігнорувати це явище. Завдяки житомирянину на водному скутері, який прославив місто на всю Україну, в міській раді “помітили” тонни води, які течуть вулицями під час злив. І врешті з’ясували, що непрохідність стічних мереж спричинена перетином зливової труби з газовою.
Ця проблема існує вже більше 30 років, але “ніхто” про неї не знав. Щоб вирішити питання з підтопленням в цьому районі планують зробити обхідний трубопровід, замінити врізки та облаштувати додаткові колодязі.
Про це сьогодні, 9 травня, розповів міський голова Сергій Сухомлин дописом у Facebook:
“Понад тиждень тому на перехресті вулиць Покровська/Грушевського стояла вода. Тоді випала двомісячна норма опадів! Але ми не знімаємо з себе відповідальність. І завдяки такому резонансу з’ясовували: в чому проблема. Думали, що це питання пропускної спроможності мереж. В ході інспекції нашим КП «Експлуатація штучних споруд» виявили наступне: трубу перегороджує газова мережа! Комунікації було збудовано не пізніше 1985 року. Це про те, що не завжди тільки сучасні проектанти конструюють такі проблемні та нелогічні комунікації. Розробляємо шляхи виходу із ситуації. Швидше за все, робитимемо обхідний трубопровід. Також, відкоригуємо проект зливової каналізації: заміна врізки і додаткові колодязі”.
Житомирське комунальне підприємство «Експлуатація штучних споруд» протягом трьох днів за стільки років роботи таки частково дослідило свої каналізаційні стоки.
«Минулого року КП «Житомирводоканал» придбало прилади для відеоспостереження підземних мереж, і завдяки цьому відео на сьогоднішній день ми пройшли повністю всю вулицю Покровську, Степана Бандери через територію ТТУ з виходом аж до річки Кам’янки. Обстежили весь колектор, зараз більшість тих мереж, які існують, не нанесені взагалі на схеми міста, зараз будемо малювати факт від руки з усіма проблемними точками і прийматимемо рішення. Вже задіяний Житомиргаз, оскільки знайшли дві газові труби. Житомиргаз приніс документи, де зазначено, що газова труба, яка знаходиться поперек ливнівки, побудована у 1985 році», – розповів заступник міського голови, Олександр Шевчук.
У міськраді домовилися, що Житомиргаз дослідить свої мережі для того, щоб можна було їх перенести, і відповідно на карту будуть нанесені точки виходу колодязів. На місці труби будуватимуть великий колодязь, щоб вода обходила місце накопичення для збільшення діаметру обходу.
«Чистимо мережі, знайшли багато невідомих раніше колодязів, які були засипані, бо через ці мережі проходять газові труби. Наразі стоїть питання, як їх звідти прибрати. Ливнівку обнести неможливо, вона повинна йти в рівень, тобто якщо будуть перепади по висоті, вона буде забиватись у тих місцях. Відбулась нарада з представниками Житомиргаз, вони пообіцяли це питання вивчити та за можливості газові труби буде перенесено», – пояснив директор комунального підприємства Віталій Ролінський.
Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирській міськраді нарешті з’ясували, чому затоплює перехрестя Покровська-Грушевського під час злив"