Як вдосконалювати себе, робити внесок у власне здоров’я, а разом з тим підтримувати захисників – особистим прикладом демонструє житомирянка, інструктор ADHO йоги Юлія Нищук, яка проводить благодійні відкриті заняття у Гідропарку.
Чергова така зустріч відбулася 16 липня. Цього разу зібрали 2630 гривень, які передали волонтеру Артему Сохацькому на потреби ЗСУ. Загалом, за чотири суботніх заняття учасники задонатили майже 12 тисяч гривень.
«Два роки тому разом з тренерами з CrossFit вирішили проводити безкоштовні тренування на свіжому повітрі. І робили це коли дозволяла погода. Спершу година CrossFit, а потім година ADHO йоги. Ми просто зі своїми клієнтами тренувалися в задоволення, а бажаючі могли долучитися, – ділиться Юлія. – Цьогоріч сезон відкривали по-іншому. З початком повномасштабної війни я проводила практики безкоштовно або за донат, спочатку в онлайн-форматі, а потім в офлайн. А як тільки стало більш-менш спокійніше в місті, то вирішила відновити йогу в Гідропарку, та ще й зібрати трохи коштів для наших військових. При можливості ще долучається і зал CrossFit. Практики на березі нашого Тетерева – особливі. І вони відгукнулися багатьом моїм учням, а через соцмережі та сарафанне радіо до нас почали долучатися нові люди. Незабаром під нашою сосною вже не лишиться місця для усіх бажаючих. Зараз дуже важливо підтримувати один одного, допомагати, але також не варто забувати і про себе. Йога – чудовий провідник. Планую робити такі заходи регулярно. Як мінімум, поки не переможемо, а після ще стільком буде потрібна наша допомога. Усі кошти передаю житомирським волонтерам, які опікуються бійцями на передовій, підтримують з ними зв’язок і закривають актуальні потреби».
Юлія розповідає, що спорт у її житті вже майже 10 років, 6 з яких – займається тренерською діяльністю в Оздоровчому центрі «Баланс». Попри те, що завжди говорила, що йога – це не її, ніколи не буде її практикувати, бо занадто вже любить силові заняття, зокрема CrossFit, яким починала займатися самостійно, вже 5 років йога незмінно у житті дівчини.
«Я знайшла свою йогу і свого Вчителя. Він показав, що йога буває іншою – не такою нудною, спокійною і повільною, як всі звикли думати. ADHO йога – це сучасна йога. Вона динамічна, силова, і, в той же час, гармонійна. Ніякої нудної роботи. Тут не хочеться багато розповідати, просто раджу кожному спробувати хоча б один раз, – додає Юлія Нищук. – Попрактикувати зі мною можна все в тому ж «Балансі», де просторо, затишно та достатньо свіжого повітря. З початком карантину всі перейшли на онлайн-формат, я не виняток. Проводжу персональні (чи підключаю до групи) онлайн-заняття з клієнтами з усього світу. Я кажуть, наші люди всюди. Моя любов до CrossFit також переросла в те, що можу ділитися досвідом з іншими. Тому тимчасово, поки наші тренери повернуться з лав ЗСУ, проводжу заняття в «Svaor CrossGym».
Нищук вважає, що йогою можуть займатися всі, хоч кожен має різні запити. Хтось хоче покращити своє здоров’я, бо має болі в спині чи інші проблеми зі здоров’ям. Хтось бажає привести своє тіло у форму і, як не дивно, йога також може у цьому допомогти. Комусь потрібно попрацювати зі своїм внутрішнім світом, оскільки сучасний ритм життя вимагає надзусиль і це заганяє людей в постійний стрес. А хтось просто тренується інтенсивно та не відчуває своє тіло взагалі, не відчуває і не дослухається.
«Відразу скажу, якщо ви, наприклад, пробували йогу і вам не сподобалось, значить це не ваша йога і не ваш інструктор. Спробуйте ще. Вона буває різною, а ще все залежить від інструктора. У мене практикують особливі люди. І я їх всіх дуже люблю. Цікаво, та притягуються і лишаються регулярно практикувати надзвичайно щирі, добрі, теплі люди. Як жінки, так і чоловіки, різних вікових категорій та різного соціального статусу. Щаслива, що маю таких учнів, – наголошує інструктор ADHO йоги Юлія Нищук. – Зауважу, що в групах практикує достатньо багато чоловіків, інколи це навіть половина групи. Мене не може це не радувати. Особливо, коли бачу результати їх наполегливої роботи. У нас на практиках дуже дружня, сімейна атмосфера. І це відчувається з першого ж заняття. В холодну пору після заняття по суботах ми організовуємо чаювання зі смаколиками і теплими бесідами».
Перед початком тренувань, пояснює Нищук, обов’язково розпитує у новеньких про їх мету і можливі проблеми зі здоров’ям. Під час практики коригує, що можна тій чи іншій людині, показує різні варіанти виконання вправ – від простішого до складнішого. Завжди вимагає зворотного зв’язку по самопочуттю. Все, що потрібно для того, аби почати займатися йогою – зробити перший крок і прийти на заняття. Головне – бажання.
Юлія Демусь
Нагадаємо, Марина Чорна у парку ім.Ю.Гагаріна в Житомирі влаштовує тренування «Kangoo Jumps», відвідувачі яких сплачують благодійні внески, які потім направляють на волонтерські потреби для військовослужбовців. Також кошти для ЗСУ допомагають збирати клієнти і співробітники фітнес-клубу «TRX-club Pantera».
Будьте першим, хто прокоментував "У житомирському Гідропарку на благодійних заняттях з йоги збирають кошти для ЗСУ (ФОТО)"