Джаз – який він? Солідний і буржуазний? Чи він виріс з музики негрів-рабів, з перших пронизливих нот блюзу десь на плантаціях Флориди або Міссісіпі?.. Джаз – стриманий і респектабельний? Чи дикий і навіжений, мов 1001-ша імпровізація на тему легендарного «Каравану»?.. Відповіді немає. Джаз різний. Незбагненний. Несподіваний. І завжди по-диявольськи складний.
Гучні барабани, потужний контрабас, швидкий рояль, віртуозні саксофон та труба – все це щедро лилося у вуха слухачів у залі Житомирського музичного училища 12 березня. В рамках проекту «Джаз Місія» музиканти провели майстер-класи для усіх бажаючих, а увечері дали повноцінний концерт.
У проекті взяли участь: перкусія – Павло Галицький, рояль – Юрій Середин, труба – Деніс Аду, контрабас – Сенді Елдріс, саксофон – Богдан Гуменюк. На сцені були представлені класичні джазові композиції у власній інтерпретації, а також авторські композиції, одна з яких присвячена бійцю АТО.
Джаз це пристрасть і ніжність водночас. Це музика століть, яка несеться крізь час, поширюючи свої звуки у скромних барах і величезних концерт-холах. Ударна партія – справжній ураган. Її можна порівняти з примхливою жінкою. Ритм змінюється так часто, як настрій цієї жінки. Контрабас: глибинна міць і потужність. Справжня чоловіча рука, яка керує примхливою жінкою у танці, тримаючи її за талію. Рояль: хитра та швидка лисиця; тихенько, але дуже точно підкрадається до мелодії, обвиває її пухнастим хвостом. Духові… Ці скажені духові немов викрадають подих у слухачів – і додають його музиканту.
Все це створює вибухову легкозаймисту суміш, яка піднімає у повітря ваш мозок.
Артем НОВИЦЬКИЙ
Будьте першим, хто прокоментував "Українці + американці = дикий джаз у Житомирі (відео)"