В лісах на Житомирщині збільшилася кількість звірів, в тому числі й червонокнижних

За підрахунками у лютому-березні практично усі мисливські види збільшили своє поголів’я в лісах Житомирщини. Про це сьогодні, 5 березня, повідомила прес служба Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Зокрема, в лісах найбільше мешкає копитних: майже 18 тисяч козуль, близько 2 тисяч голів лося, 1708 — оленя європейського та 288 — плямистого. Всі ці види мають за минулий 2020 рік приріст від 5 до 27 відсотків. Навіть після тривожної ситуації з африканською чумою, голів дикого кабана в лісах області теж збільшилося на 2 сотні особин — нині їх нарахували понад 3 тисячі голів.

Зауважимо, що ще кілька років тому граціозної лані в лісах області не було зовсім, нині їх нарахували понад 100.

Незначний приріст мають тварини: заєць-русак, куниця лісова та бобер.

На території Житомирщини мешкає також 7 червонокнижних мисливських видів. Впродовж останніх років спостерігається збільшення чисельності видри, глухаря та рябчика.

«Такий результат не може нас не тішити, — розповів начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк, — однак не заспокоює. Наші господарства і далі здійснюватимуть запроектований минулоріч ряд заходів, спрямованих на збільшення популяції диких тварин у наших лісах. Більше того, лісівники докладуть усіх зусиль, аби ведення мисливського господарства підняти на якісно новий рівень».

Будьте першим, хто прокоментував "В лісах на Житомирщині збільшилася кількість звірів, в тому числі й червонокнижних"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*