В Житомирі грип наступає, але ще не епідемія: час пригадати про профілактику

У Житомирській області захворюваність на грип та ГРВІ зросла на 8%. Про це повідомив Житомирський обласний лабораторний центр.

Станом на 13 січня 2020 року активність грипу та ГРВІ у Житомирській області знаходиться на неепідемічному рівні. На другому тижні року хворих стало на 351 більше ніж на першому. За  за медичною допомогою звернулося 4676 людей.

«На другому тижні року в області за медичною допомогою з приводу захворювань на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції звернулось 4767 осіб, що на 351 хворого (7,9%) більше ніж за попередній тиждень, інтенсивний показник 390.4 на 100 тис. населення, що на 32% нижче епідемічного порогу (574.5)», — йдеться у повідомленні.

Зростання захворюваності відбулося за рахунок дорослого населення. За другий тиждень року захворіло 1782 чол. що на 357 хворих більше ніж за попередній тиждень. Захворіло 2985 дітей, що на 6 хворих дітей менше ніж за попередній тиждень. Найвищі показники захворюваності серед дітей до 4-х років – 1948.1 на 100 тис. дітей даної вікової групи. Госпіталізовано 207 хворих, в тому числі 172 дітей – 83% від госпіталізованих.

Що стосується міста, у Житомирі захворіло  1160 людей, серед хворих 780 дітей. Госпіталізовано 76 хворих, у тому числі  69 дітей.

«Протягом останніх трьох тижнів в області зареєстровано 17 випадків лабораторно підтвердженого грипу — у мазках із зіву визначено вірус грипу А (H1N1) пандемічний. На жаль, два хворих в Житомирі померли, адже вони звернулись за меддопомогою в дуже тяжкому стані, і проти грипу не щеплювались», — зазначають у лабораторному центрі.

У Житомирській області щеплення від грипу зробило 2625 осіб з груп ризику, в тому числі за останній тиждень  – 276 осіб. Найбільша кількість щеплених в м. Житомирі – 562 особи, м.Бердичеві – 241, Коростишівському р-ні – 225, Новоград-Волинському – 192 особи. А от в Коростенському та Ружинському районах жодної людини не щеплено. Серед груп ризику найбільше щеплено медичних працівників – 846 чол., 402 особи з хронічними захворюваннями, 272 дітей до 5 років, та 153 особи, що перебувають у закладах тривалого догляду. На жаль, дуже мало щеплено вагітних – лише 15 осіб.

Аби не допустити жахливих наслідків та вберегти себе від грипу потрібно дотримуватися таких правил:

  • Уникати скупчень людей, аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми 
  • Користуватися одноразовими масками, щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Маскою повинна користуватися людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним, а хвора людина повинна використовувати маску якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс, замінити її потрібно, як тільки вона стане вологою чи забрудниться. Використані маски потрібно одразу викидати у смітник, а не розкладати по кишенях чи сумках 
  • Користуватися одноразовими паперовими серветками і рушниками після миття рук, а також, щоб прикрити обличчя під час кашлю та при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник. Багаторазові серветки та рушники, особливо у громадських місцях, суттєво підвищують ризик зараження і широкого розповсюдження інфекції. 
  • Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання, аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є джерелом зараження. Бажано робити це за допомогою одноразових серветок, якщо ви прикрили рот руками – одразу вимийте з милом чи обробіть дезінфікуючим гелем.
  • Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання  як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактері.
  • Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам перебігу хвороби та її ускладненням.
  • Мати чисті руки : інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, які кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.
  • Вакцинуйтеся. Щорічне щеплення проти грипу вбереже від зараження вірусами та значно зменшить ризик захворіти на грип. Вакцинуватися можна упродовж всього епідемічного сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

За інформацією управління охорони здоров’я міської ради, у Житомирі щеплення проти грипу проводяться в щеплювальних кабінетах амбулаторій сімейного лікаря комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради за кошти підприємств та власні кошти громадян.

Нагадуємо! При виникненні перших ознак захворювання – не займайтесь самолікуванням а викликайте лікаря.

Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі грип наступає, але ще не епідемія: час пригадати про профілактику"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*